'
Читаєте зараз
У що пограти в травні? Геймінг-гайд Заборони

У що пограти в травні? Геймінг-гайд Заборони

Daniel Lekhovitser

В традиційному щомісячному гайді світом геймінгу випусковий редактор Заборони Даниил Леховіцер зібрав новинки квітня. Запускайте свої консолі та комп’ютери — у травні виходять кооперативний шутер про винищення вампірів Redfall, рімейк культової System Shock та гра по Ґолума з «Володаря Перснів».


Redfall

Коли: 2 травня

Платформа: Xbox Series, ПК

Острівне містечко Редфол у штаті Массачусетс під час невдалого експерименту заповнюють вампіри. Досліджувати та винищувати їх вирушає загін із чотирьох майстрів паранормальних справ — від криптозоолога до телекінетика.

Інтернет від вас нічого не приховує, тож і ми не будемо: кооперативний шутер отримав дуже змішані оцінки, що коливаються від 4/10 до 8/10 — кому вірити, поки неясно. Загалом профільна преса хвалить стрілянину і критикує нудний сетинг та легковажний сюжет. Головна претензія — гру розробляла легендарна студія Arkane. Ймовірно, це той випадок, коли відмінник отримує трійку.

Ravenlok

Коли: 4 травня

Платформа: Xbox Series, Xbox One, ПК

Все видає в Ravenlok старанного прихильника традицій «Аліси у Дивокраї» Льюїса Керрола: деспотична королева, троянди, білий кролик і кіт (тут він більше нагадує Тоторо з мультфільму Хаяо Міядзакі) — вкрай натхненний оригіналом (якщо не скопійований) сетинг.

Водночас для тих, хто пройшов Lost in Random і ще чекає на Little Devil Inside, — словом, тих, кому не вистачає керролівських і бертонівських макабричних казок, — Ravenlok може стати таким потрібним перевальним пунктом.

Death or Treat

Коли: 5 травня

Платформа: Xbox Series, Xbox One, ПК, PS4-5, Mac OS, Nintendo Switch

Корпоративний капіталізм і монополія не дають спокою навіть після смерті. У розпал підготовки до Гелловіну у світі привидів на ринку з’являється фармацевтично-цукеркова корпорація (що? так!), яка залишила дрібних торговців без заробітку. На додачу всі, хто вигукує «витівка або гидота», скуповують тільки їхній адиктивний (що там у складі?) продукт. 

Все це дуже злить примару Скері — головного героя цього роглайту — тому він бере сокиру і йде вирізати капіталістів. «Каспер» для дорослих, не інакше.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Коли: 12 травня

Платформа: Nintendo Switch

Попередня частина франшизи, Breath of the Wild, стала геймлейним проривом. Все завдяки так званому емерджентному наративу — через комплексні ігрові системи Zelda копіює закони фізики та причинно-наслідкові зв’язки, як у реальному житті. Наприклад, якщо йде дощ, то герою складніше дертися по мокрій скелі, гаряче повітря може підняти вгору саморобний параплан, а при попаданні блискавки дерево загоряється. Велика кількість систем створювала унікальні геймплейні ситуації і насичувала гру мікроісторіями, що вигідно розбавляли магістральний сюжет.

Нова частина, ми певні, буде кроком уперед. Ну а щодо сюжету — це як нагадувати, про що Mario, — настільки легендарна ця франшиза.

Tin Hearts

Коли вийде: 16 травня

Платформа: Xbox, PS, ПК, Nintendo Switch, Oculus Quest 2 

«Історія іграшок» з магічним флером казок Ганса Крістіана Андерсена в декораціях сімейної саги. Жанровому розмаху відповідає й ігровий масштаб: 40 рівнів, протягом яких гравець має провести олов’яних солдатиків через величезні хмарочоси шаф і еверести столів у домі вікторіанського винахідника та майстра іграшкових справ — а заразом дізнатися історію його сім’ї.

Tin Hearts для вас, якщо вам сподобалася It Takes Two — історія про батьків, які перетворилися на ляльок і вибиралися з лабіринту іграшок своєї доньки, розв’язуючи просторові головоломки та вступаючи у бій з білками в стилі Mortal Kombat.

Amnesia: The Bunker

Коли: 23 травня

Платформа: Xbox Seris, Xbox One, ПК, PS4-5 

Серед кінознавців є гіпотеза, що Перша світова війна стала поштовхом для створення жанру горорів — бруд під ногами, бруд в кишенях, бруд в їжі, темрява траншей і компанія щурів. Bunker інтерпретує цю думку буквально: французький солдат опиняється в траншейному підземному лабіринті з револьвером з однією кулею, ліхтарем та монстром, який вічно його переслідує.

Якщо цієї осені ви чекаєте на Ad Infinitum — ще один ігровий горор про Першу світову, — ось ще один спосіб менше спати по ночах.

After Us

Коли: 23 травня

Платформа: Xbox Series, ПК, PS5

Екофрендлі-платформер про богиню життя Гею, що вирушила воскресити душі вимерлих тварин: останнього вбитого гарпуном кита, останнього застреленого оленя та спійманого орла. Завдання Геї цілком біблійне — створити архів тварин у Ковчезі, пережити катаклізм і знову принести на Землю життя.

Miasma Chronicles

Коли: 23 травня

Платформа: Xbox Series, ПК, PS5

Міазма — аномалія, що нагадує чорну кристалізовану діру — перетворила США на постапокаліптичний вуглик. Елвіс, хлопець із шахтарського містечка Застійтаун, робить 37-му спробу нейтралізувати міазму — все тому, що зникла мати героя залишила йому дивний гаджет-рукавичку (а ще няньку-робота), здатну впливати на закони фізики, та дуже туманні настанови про те, як повернути Америку до життя.

Милий тактичний екшн, де, здається, буде багато комедійних діалогів з роботом, який виступає в ролі добросердечної бабусі.

The Lord of the Rings: Gollum

Коли: 25 травня

Платформа: Xbox Series, Xbox One, ПК, PS4-5

Не найочевидніший вибір персонажа толкініани: розробники гри вирішили зробити ставку не на воїна, ельфа чи гнома, а на Ґолума. Якщо перекласти мовою геймплея: мінімум битв, максимум стелсу та виживання в суворому Середзем’ї. Наскільки цікаво буде грати за Ґолума (тут він ще не збожеволів) — велике питання.

System Shock Remake

Коли: 30 травня

Платформа: ПК

Рімейк культової однойменної гри 1994 року, яка вже тоді довела консерваторам, що відеоігри можуть потягатися з великою літературою та високолобим кінематографом.

За дорученням великої корпорації хакер-фрілансер вирушає на космічну станцію Цитадель, аби викрасти біологічну зброю та відключити SHODAN — генеративний штучний інтелект (ШІ) останнього покоління. В ШІ, зрозуміло, свої плани: загерметизувати станцію, випустити вірус і перетворити весь персонал на мутантів.

Ще одна причина боятися GPT-4.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій