'
Читаєте зараз
Швеція готує енергетику на випадок нападу РФ: що придумали

Швеція готує енергетику на випадок нападу РФ: що придумали

Ilona Kivva
Автор:

В північній гавані Мальме стоїть законсервована електростанція (біля протоки Ересунн). Її планувалося демонтувати та відправити новим власникам за кордон. Однак війна в Україні перевернула оборонну політику країни, тож було вирішено переглянути плани енергетичної безпеки, пише The Bloomberg.

Уряд країни вважає, що має бути готовим, якщо конфлікт пошириться через країни Балтії. Так, оператор електричної мережі Швеції хоче, щоб об’єкт у Мальме знову запрацював. Тоді він міг би підтримувати світло у третьому за величиною місті країни у разі атаки на національну енергетичну інфраструктуру.

«Сподіваюся, ми не опинимося в ситуації, коли будемо використовувати ці можливості. Але мати впевненість, що ми там і готові, коли це буде потрібно, справді втішає», — сказав керівник станції Мікаель Нільссон.

Енергопостачання Швеції — це поєднання атомної, гідро- та вітрової енергетики. Однак воно особливо вразливе через географічне розташування станцій. Так, приблизно 16 000 км ліній електропередач, які допомагають з’єднати виробництво на півночі з основними містами на півдні, прорізають густі ліси, що покривають приблизно дві третини ландшафту. Це робить мережу більш відкритою для удару, ніж у багатьох інших європейських країнах.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій