Читаєте зараз
Швеція передасть збройний мегапакет на €630 млн: чим підсилять ЗСУ

Швеція передасть збройний мегапакет на €630 млн: чим підсилять ЗСУ

Ilona Kivva
Автор:

Уряд Швеції анонсував найбільший за весь час пакет військової допомоги Україні вартістю €630 млн. Це вже 15-та допомога від країни, пише Dagens Nyheter

Новий пакет підтримки спеціально розроблений відповідно до потреб України, каже міністр оборони Пол Джонсон. Враховуючи попередні військові пакети підтримки, які Швеція вже надіслала Україні, держава-союзниця надала вже більше 30 млрд шведських крон.

Черговий військовий транш Швеції включає, зокрема:

  • 10 десантно-штурмових катерів класу Stridsbåt 90;
  • 20 десантних катерів;
  • підводне озброєння, а саме міни і торпеди;
  • зенітні системи типу Robot 70;
  • протитанкові роботи моделі TOW;
  • гранатомети з боєприпасами;
  • артилерійські боєприпаси;
  • ручні гранати;
  • гранатомети Carl Gustaf.

Stridsbåt 90 — швидкісні катери, спочатку розроблені для ВМС Швеції, проте зараз також наявні у військово-морських сил і берегової охорони Норвегії, Греції, США, Мексики тощо. Десантно-штурмовий катер типу CB90 здатний одночасно переправляти 18 професійних бійців з повною амуніцією. Основне озброєння дистанційно керованого бойового модуля 12,7-мм кулемет.

Озброєння нового катеру CB90 Фото: FMV

Robot 70 — шведський переносний зенітний ракетний комплекс ближнього радіуса дії виробництва компанії Saab Bofors Dynamics. Українські військові пройшли навчання на їхніх симуляторах ще в січні 2023 року та вже використовували їх на практиці.

ЗРК RBS 70 на озброєнні української армії. Фото: пресслужба Збройних Сил України

TOW — протитанковий комплекс, до складу якого входить керована по дроту ракета, що використовується для ураження бронетехніки та інших цілей на великій відстані. Система TOW — досить ефективний протитанковий засіб, оскільки оператор може вести наведення на ціль у реальному часі, коригуючи напрямок польоту та забезпечуючи точне попадання на великій відстані.

Carl Gustaf – гранатомет, що знаходиться на озброєнні близько 40 країн світу. Своєю популярністю він зобов’язаний простотою та ефективністю. Наймасовішою зараз та зафіксованою на фото є версія M3 (Carl Gustaf m/86), яка була створена у 1991 році. Вона відрізняється вагою до 10 кг та 3-кратним оптичним прицілом. Окрім пострілів проти бронетехніки цей гранатомет має бронебійно-уламкові та уламкові гранати для знищення укріплень та живої сили противника.

Крім того, 1 млрд крон піде на закупівлю військової техніки через різні фонди, ще 1 млрд – на замовлення нових бойових машин Stridsfordon 90 для України. 400 млн шведських крон спрямують на освітні ініціативи для українців.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій