Читаєте зараз
Шведські вчені втратили результати 30-річних досліджень лейкемії: що сталось

Шведські вчені втратили результати 30-річних досліджень лейкемії: що сталось

Ilona Kivva
Автор:

Результати наукових праць, зібрані протягом десятиліть у шведському медичному університеті, були знищені через поломку морозильника під час різдвяних свят, пише The Guardian.

Зразки зберігалися в резервуарах, охолоджених рідким азотом, при температурі мінус 190° в Каролінському інституті Стокгольму. Приблизно 22-23 грудня стався перебій у постачанні рідкого азоту в 16 кріогенних резервуарах. Вони можуть працювати без додаткового рідкого азоту чотири дні. Однак резервуари залишалися без нього п’ять днів, що призвело до знищення унікальних напрацювань.

Декан південного кампусу Каролінського інституту Матті Селлберг сказав, що офіційної оцінки вартості втрачених зразків обчислюється мільйонами фунтів стерлінгів.

«Найбільше постраждали ті, хто досліджує лейкемію. Вчені збирали зразки пацієнтів протягом 30 років», — додав він.

В університеті розпочали внутрішнє розслідування, і, незважаючи на відсутність ознак злочину, про інцидент також повідомлено в поліцію. Усі зразки були суто дослідницькими, тому це не вплинуло на лікування нинішніх пацієнтів, але їх було призначено для використання в майбутніх дослідженнях.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій