Читаєте зараз
Шведи можуть передати ЗСУ легендарні Арчери. На що вони здатні

Шведи можуть передати ЗСУ легендарні Арчери. На що вони здатні

Markiian Oliiarnyk
  • Гаубиці Archer в середньому б’ють на 30-40 км, а високоточними снарядами дальність може сягати й 60 кілометрів.
  • Одна з ключових фішок шведської САУ — висока мобільність та дуже короткий час на підготовку системи до стрільби.
  • Фактично усі процеси в машині автоматизовані і потребують лише мінімальної залученості екіпажу.

Швеція виділить близько $47 мільйонів на військову допомогу для України. Деталі пакета не розкривають, але у ньому можуть бути шведські самохідні гаубиці, що називаються Archer. Вони вважаються одними з найкращих та найбільш передових артилерійських систем у світі.

Заборона розповідає про допомогу від Швеції та особливості смертоносних артилерійських установок.


$94 мільйони для України: результати переговорів у Стокгольмі 

Шведський уряд оголосив про надання Києву нового пакета допомоги. Еквівалент пакета $94 мільйонам. Половина піде на підтримку економіки та відновлення країни, а інша — на військові потреби.

«Ми не можемо дозволити Росії виграти цю несправедливу і невиправдану війну. Ви захищаєте себе і свою країну, але ви також захищаєте наші спільні європейські цінності і заснований на правилах міжнародний порядок. Для нас честь і обов’язок підтримати вас. Тому мій уряд надасть Україні новий пакет допомоги у розмірі один мільярд шведських крон», — заявила прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон.

Найкраще, що може зробити Швеція в контексті оборони – надати Україні свої відомі САУ Archer та протиповітряні зенітно-ракетні комплекси RBS 70, а також більше снарядів для наших артилерійських систем, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Читати більше новин в Telegram

Самохідні гаубиці Archer: ключові фішки

Шведські колісні самохідні гаубиці Archer на шасі в Volvo A30D 6×6 вважаються одними з найкращих та найбільш передових артилерійських систем нового покоління. Розробка почалася у 2003 році компанією Bofors, нова модель позиціювалася як подальший розвиток та більш мобільна версія польових гаубиць FH 77B.

В Archer, за даними Military Today, довжина гармати збільшена до 52 калібрів, що значно збільшує дальність ураження. Максимальна становить 30 км зі звичайним осколково-фугасним снарядом і 40 км реактивним. Також ця САУ стріляє високоточними керованими снарядами Excalibur (до 60 км) та Bonus (до 34 км).

Максимальна скорострільність «Арчера» становить 8-9 пострілів за хвилину. 155-мм гармата здатна вести вогонь за системою MRSI, тобто з одночасним влучанням кількох снарядів в одне місце. На практиці це виглядає так: за 30 секунд випускаються до шести снарядів, кожен під іншим кутом, тож летять вони за різною траєкторією, але сходяться на одній цілі в один і той самий час.

Бортовий боєкомплект містить 20 боєприпасів, заряджання здійснюється автоматично. За кожною самохідно-артилерійською системою закріплена одна машина постачання (заміна повного пакета здійснюється за 8 хвилин). Переведення до бойового положення займає всього 30 секунд, що у порівнянні з 10 хвилинами для FH 77, є однією з ключових переваг.

Екіпаж складається з чотирьох осіб, серед яких водій, командир та двоє операторів, але у разі надзвичайної ситуації системою можуть керувати й просто водій з оператором. Усе управління здійснюється дистанційно з кабіни. Короткий час передислокації дозволяє уникнути контрбатарейного вогню.

Кабіна і боєприпаси Archer захищені від бронебійних снарядів калібру 7.62 мм і уламків артилерійських снарядів. Оснащений системою автоматичного пожежогасіння та захисту від радіаційних, хімічних та біологічних загроз. Для відбиття диверсійних груп ворога на кабіні встановлена дистанційно керована бойова станція LEMUR, озброєна 12.7-мм великокаліберним кулеметом.

На озброєння Швеції передові САУ поступили у 2013 році. Також вони мали бути поставлені й у Норвегію, але в Осло в останню мить відмовилися від участі у проєкті через проблеми з фінансуванням.

Раніше Заборона розповідала про легкі причіпні 105-мм гармати L119, які Велика Британія погодилася поставити Україні для боротьби з російською агресією. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій