Швейцарія закриє для РФ лазівку для обходу санкцій: що придумали

Ilona Kivva
Автор:

Швейцарський уряд нарощує зусилля для боротьби з компаніями та особами, які використовують нейтральну країну для обходу санкцій проти РФ, пише Reuters.

З цією метою Державний секретаріат з економічних питань (SECO) створив групу спеціалістів, які розслідуватимуть такі випадки. Так відповіли на критику Швейцарії за те, що вона не вживає достатньо заходів, щоб запобігти приховуванню росіянами грошей у швейцарських банках.

Наприкінці минулого року заморозили активів на близько 7.7 млрд швейцарських франків. Це лише частина 150 млрд франків росіян, які зберігаються в банках держави. З моменту вторгнення SECO отримала 230 повідомлень про порушення санкцій фінансовими компаніями, митниками та іншими країнами.

Це призвело до 47 проваджень, 20 з яких було закрито. Винесено 9 штрафів різного ступеня тяжкості. Близько 18 справ все ще активні, і нові випадки постійно з’являються, повідомляє SECO. Більшість з них пов’язані з порушенням заборони на експорт предметів розкоші або товарів економічного значення в Росію. Складніші справи передаються до Генеральної прокуратури (OAG).

Керівник експортного контролю та санкцій SECO Саймон Плюсс каже, що часто компанії-порушники ховаються за іншими компаніями, тож важливо встановити, хто їхній бенефіціарний власник. Інші країни тепер визнають, що Швейцарія серйозно ставиться до санкцій, вважає Плюсс.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій