Читаєте зараз
Швейцарці називають розміри своїх зарплат. Так вони борються з дискримінацією

Швейцарці називають розміри своїх зарплат. Так вони борються з дискримінацією

Сергій Сурепін

Жителі Швейцарії почали публікувати розмір своїх зарплат в інтернеті. Це вони роблять добровільно в рамках соціального експерименту по боротьбі з дискримінацією при оплаті праці. Про це повідомляє DW.

Представники профспілок вважають, що недобросовісні роботодавці користуються тим, що люди не говорять про свою зарплату. Це дозволяє їм платити за одну й ту ж роботу різні гроші – не пояснюючи причини.

Photo: zeigdeinenlohn.ch

Для подолання проблеми, у Швейцарії запустили соціальний експеримент – на сайті «Розкрий свою зарплату» всі охочі можуть поділитися інформацією про свої доходи. Будь-який швейцарець може опублікувати розмір своєї зарплати, але потрібно обов’язково вказати вік і професію, а також опублікувати свою фотографію.

Photo: zeigdeinenlohn.ch

Автори ініціативи переконані, що дискримінація в оплаті праці насамперед стосується жінок: у приватному секторі вони заробляють на 20% менше, ніж чоловіки. Дані на сайті підтверджують цю проблему: 25-річна стюардеса Селін заробляє 3450 франків (3560 доларів), а 28-річний стюард Крістіан Бурка – 3600 франків (3710 доларів). Обидва працюють в одній і тій самій авіакомпанії – Swiss International Airlines. Автори сайту вважають, якщо люди знають скільки заробляють їхні колеги, то роботодавці повинні будуть пояснювати, як вони нараховують гроші – вони повинні будуть показати, що заробітна плата не дискримінує кого-небудь за ознакою статі, раси або інших показників.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій