'
Читаєте зараз
Сі Цзіньпін планує зустріч з Макроном: чого вимагатиме Китай

Сі Цзіньпін планує зустріч з Макроном: чого вимагатиме Китай

Ilona Kivva
Автор:

Китайський лідер Сі Цзіньпін на початку травня зустрінеться з президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі. Це стане першою поїздкою Сі до Європи з часів пандемії, пише Politico.

Візит представника Китаю збігається з 60-ю річницею встановлення дипломатичних відносин між Парижем і Пекіном. КНР прагне відновити зіпсовані відносини з Європою через безлімітне партнерство Сі Цзіньпіна з президентом Росії Володимиром Путіним, попри війну в Україні.

Настрій у Франції імовірно буде іншим порівняно з урочистостями з нагоди 50-річчя двосторонніх відносин між країнами. Атмосфера буде менш святкова і більш ділова. Крім того, Сі намагатиметься переконати Європу дозволити Росії сісти за стіл майбутніх мирних переговорів щодо України. Можливо, пропонуватиметься зробити це у Швейцарії, інакше Пекін бойкотуватиме такі зустрічі.

Ця тема обговорювалась під час європейського турне китайського спеціального посланника Лі Хуея на початку цього місяця, де він обговорював майбутнє України. Тоді офіційно МЗС Китаю заявило, що Лі Хуей пообіцяв підтримувати своєчасне скликання мирної конференції з рівною участю всіх сторін.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій