Силам оборони вдалося відкинути росіян від воріт до Куп’янська: що відбулося на фронті за тиждень
На останньому тижні січня 2024 року російська армія активізувала штурмові дії щодо двох населених пунктів Харківщини, які є вкрай важливою частиною оборони на цьому напрямку. Зокрема позиції українських сил в цьому районі не дають росіянам заходити на Куп’янськ з півдня.
Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту.
Східний напрямок: Харківщина, Авдіївка
На Харківському напрямку окупаційні війська продовжили тиснути на Синьківку з боку окупованого Лимана Першого. Мали незначне просування на північному заході від населеного пункту. Окрім наступу у районі Синьківки, армія РФ посилила штурмові дії на південному сході Харківської області. В результаті росіянам, що підтверджує мапа ресурсу Deepstatemap, вдалось окупувати населений пункт Табаївка, який є своєрідним ключем до панівних висот західніше Піщаного. Одночасно ворог активізував спроби штурмів населеного пункту Берестове, що розташований південніше.
За інформацією одного з українських телеграм-каналів, пізніше українським підрозділам вдалося витіснити окупаційні війська з частини Табаївки, однак наразі цю зону можна вважати сірою. Варто зазначити, що і Табаївка, і Берестове — важлива частина оборони на цьому напрямку. Окупація цих населених пунктів може дати росіянам можливість наступати на Куп’янськ з півдня, що, безумовно, ускладнить оборону міста.
На Авдіївському напрямку ситуація залишається важкою. На північному заході від міста, у районі населеного пункту Степове, становище вдалось стабілізувати: суттєвих просувань російські війська на цій ділянці не мали.
Читати більше новин в TelegramУ районі «Царської охоти», де на минулому тижні окупантам вдалося зайти у спину оборонним позиціям ЗСУ, ситуація також залишається складною. За повідомленнями одного з українських телеграм-каналів, українські підрозділи продовжують утримувати цей район, однак «м’ясні штурми» окупантів наразі набирають обертів.
Складна ситуація і на південному заході від Авдіївки. Там росіяни закріпились на раніше захоплених позиціях та накопичують сили для спроби прориву до населеного пункту Первомайське.
На Новомихайлівському напрямку (південніше від раніше окупованої Мар’їнки) противник продовжив поступовий рух на захід. У результаті штурмових операцій росіянам вдалося просунутись приблизно на 200 метрів у сірій зоні північніше від села.
Південний напрямок: росіяни жаліються на полювання дронів
На Півдні активні бойові дії на останньому тижні січня продовжились у районі Роботиного. Українським підрозділам вдалося звільнити раніше втрачені позиції на сході та частково на заході від населеного пункту.
Численні бойові зіткнення продовжують відбуватись навколо українського плацдарму на лівому березі Дніпра у районі Кринок. Одразу декілька телеграм-каналів російських «військкорів» описали схожу історію стосовно тактики українських військ на цьому напрямку. Як вказують пропагандисти, більшість дніпровських островів у цьому районі перебувають під контролем окупантів, однак цей контроль обернувся для росіян швидше проблемою, аніж здобутком: на них постійно ведеться полювання за допомогою FPV-дронів та дронів типу «Баба Яга», що мають можливість скидати боєприпаси. У зв’язку з цим деякі «військкори» почали сумніватися, чи доцільно армії РФ взагалі утримувати ці острови.
Поруч із Времіївським виступом окупаційні війська мали незначне, але просування: приблизно на кілометр від окупованого населеного пункту Приютне на північ у напрямку Новодарівки.
Вибухи в тилу противника:
31 січня Повітряні сили ЗСУ здійснили масовану атаку по військових об’єктах РФ у Криму. У результаті були уражені об’єкти на території військового аеродрому. Загалом, за інформацією офіційних джерел, відбулося п’ять влучань.
«Окупанти вже самі визнали, що п’ять ракет знайшли прихисток на території тимчасово окупованого Криму. Навіть позначили місця, де це відбулося. І визнали, зокрема, те, що не встигли розосередити льотний склад, зокрема літаки, які були пошкоджені у “Бельбеку”. Ну, і [є] підтвердження від командувача Повітряних сил ЗСУ про те, що Крим — це Україна, і ми повертаємо своє», — сказала начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк.
1 лютого стало відомо про успішну операцію Головного управління розвідки Міністерства оборони України. За допомогою надводних безпілотників знищено ракетний катер «Івановєц» Чорноморського флоту РФ.
Внаслідок низки прямих влучань у корпус російський корабель зазнав пошкоджень, несумісних з подальшим рухом, дав крен на корму і затонув. В момент атаки судно ворога несло бойове чергування, охороняючи пункт базування у Новоозерному.
У Генштабі ЗСУ зазначили, що це досить суттєва втрата, враховуючи наявність всього трьох таких катерів проєкту 1241.1 у складі ЧФ РФ і озброєння, серед якого протикорабельні ракети типу «Москіт» з дальністю ураження до 130 кілометрів.
Вартість втраченого державою-агресоркою корабля становить приблизно $60–70 мільйонів.
Читати більше новин в Telegram