'
Читаєте зараз
Росіяни могли дізнатися про чорний хід до позицій захисників Авдіївки та вдарити у спину: що сталося на фронті за тиждень

Росіяни могли дізнатися про чорний хід до позицій захисників Авдіївки та вдарити у спину: що сталося на фронті за тиждень

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту.


Східний напрямок: важка ситуація під Авдіївкою

  • Авдіївський напрямок став одним з найважчих для українських оборонців за четвертий тиждень 2024 року. 20 січня від профільних українських телеграм-каналів стали надходити повідомлення про суттєве погіршення ситуації на півдні від міста.

Згідно з ресурсом Deepstatemap, росіянам вдалось пройти українську оборону та просунутись у глибину міста приблизно на один кілометр.

За однією з версій, окупанти начебто знайшли трубу, що має вихід поблизу комплексу «Царська охота», розташованого на півдні Авдіївки. Їм вдалося розчистити цей хід: таким чином близько 150 осіб змогли непоміченими пройти близько двох кілометрів і вийти позаду наших підрозділів, що тримали оборону на цьому напрямку. В результаті українські оборонні позиції були втрачені. 

Відповідає дійсності ця версія подій чи ні, факт просування окупаційних військ у місто залишається. За інформацією журналіста Юрія Бутусова, у результаті цього просування росіяни наблизились до висотної забудови Авдіївки, що є дуже небезпечним епізодом. Зайняття висотних будівель у місті дозволить ворогу контролювати пересування всією Авдіївкою.

  • На Бахмутському напрямку російські війська продовжують штурмові дії у районі Богданівки, що на заході від міста. Також окупанти не припиняють штурми на півдні — у районі Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Однак наразі суттєвих просувань там вони не мали. 

20 січня один з профільних українських телеграм-каналів повідомив про втрату населеного пункту Веселе, що на півночі від Бахмуту. Це просування росіян погіршить становище Виїмки, а з нею і Сіверська з півдня. 

  • На Куп’янському напрямку російські війська також продовжують штурмові дії у районі населених пунктів Синьківка, Кислівка та Петропавлівка. Українські війська були змушені вийти з населеного пункту Крохмальне. Росіяни вже почали рухатись далі на захід у напрямку Піщаного.
  • На Новомихайлівському напрямку, що на півдні від окупованої Мар’їнки, ворог продовжує штурмові дії. Виходячи з напрямку руху, можна зробити висновок, що наразі противник ставить собі за мету перерізання траси Вугледар — Мар’їнка, що у теорії може погіршити логістику українських підрозділів на цій ділянці фронту.

Південний напрямок: Росіяни намагаються рухатись до Урожайного

  • На Півдні України гарячим напрямком залишається район поблизу Кринок на лівобережжі Херсонщини та островів на Дніпрі, що розташовані у цьому районі. 19 січня російські «військкори» написали, що розповсюджена раніше інформація про повернення під контроль окупантів населеного пункту Кринки не відповідає дійсності. Тож можна припустити, що українські підрозділи продовжують утримувати плацдарм на лівобережжі. 

Ще один російський паблік почав повідомляти про критичне становище підрозділів РФ, що дислоковані на островах на Дніпрі. Окупаційні війська перебувають під постійним вогневим ураженням дронами FPV та дронами зі скидами.

  • На Старомлинівському напрямку, згідно з інформацією Deepstatemap, за минулий тиждень росіянам вдалось частково просунутись від населеного пункту Завітне Бажання у напрямку Урожайного.

Вибухи в тилу противника:

  • 24 січня відбулась атака дронів на нафтобазу у російському місті Туапсе, в результаті якої розпочалась масштабна пожежа на місцевій нафтобазі. Організаторами та виконавцями цієї операції є Служба безпеки України.
  • 21 січня у Ленінградській області РФ трапилась пожежа на нафтогазовому терміналі Усть-Луга, який є найбільшим морським терміналом Росії для експорту сирої нафти.

Перед вибухами місцеві жителі чули у небі роботу дронів. Після удару було призупинено всі роботи з навантаження танкерів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій