Читаєте зараз
Скандал через Марш Рівності у метро Києва: де його таки проведуть (і чи проведуть взагалі)

Скандал через Марш Рівності у метро Києва: де його таки проведуть (і чи проведуть взагалі)

Анастасія Могилевець
  • Громадська організація анонсувала перший з 2021 року Марш Рівності у Києві. Він нібито мав пройти в метро.
  • В КМДА кажуть, що не погоджували проведення заходу в цій локації. Організаторів попросили обрати інше місце.
  • У вересні 2022 року Марш вже проводили у метро Харкова, хода пройшла усіма трьома лініями.

Активісти вважають, що їм не надали дозволу на проведення заходу через фейки в мережі. Зокрема, йдеться про повідомлення про зупинку роботи метро та начебто фінансування організації Київською міською держадміністрацією. Однак навіть попри заборону від КМДА, метрополітен все одно розглядають як можливе місце проведення події.

Заборона розповідає про Марш Рівності в Києві 16 червня.

Благодійний ЛГБТК-фестиваль: анонс на червень-2024

Ходу за права ЛГБТК+ у Києві офіційно анонсували 3 червня. У «КиївПрайді» запевнили, що захід відбудеться в столичному метро і відповідатиме безпековим вимогам. Так, у марші 16 червня дозволили взяти участь не більше 500 людям — активістам, волонтерам, представникам ЛГБТК+ та правозахисних організацій.

Також 9 червня у рамках події планують провести благодійний освітній фестиваль «КиївПрайд» в артцентрі Closer. У програмі зазначали лекції, дискусії, креативні майстерні, майстер-класи тощо. Вхід має бути за благодійними внесками. Усі кошти обіцяють передати на потреби для захисниць і захисників України.

«В Україні прайд — це майданчик для боротьби за права людини, а в умовах великої війни – це можливість надати Україні видимості у світі та залучити додаткову допомогу для тих, хто боронить нашу незалежність»,  — вважають організатори.

Читати більше новин в Telegram

КиївПрайд – українська громадська організація, метою якої є сприяння досягненню повного дотримання прав людини для ЛГБТ+ в Україні. 

Востаннє Марш Рівності в Києві провели у 2021 році.

Марш Рівності у Києві 16 червня: позиція КМДА

Після виходу анонсу Київська міська державна адміністрація заявила, що не погоджувала проведення у столичному метро Маршу Рівності. Натомість організаторів нібито попросили обрати іншу локацію, щоб не наражати на небезпеку учасників заходу та пасажирів.

Представники влади вважають, що Київський метрополітен — територія підвищеного ризику через обмеженість простору, графік руху поїздів і великий пасажиропотік. Тож дозвіл на проведення Маршу не дали, щоб не наражати на небезпеку активістів та пасажирів, а також уникнути можливих провокацій.

«Заяви, які поширюють деякі Telegram-канали, про нібито зупинку руху метро на час проведення Маршу Рівності та виділення на його організацію коштів із міського бюджету, абсолютно не відповідають дійсності і, очевидно, покликані збурити суспільство та дестабілізувати ситуацію в столиці», — додали в КМДА. 

Після цієї заяви представники громадської організації «КиївПрайд» пояснили, що перемовини з міською владою щодо заходів тривають.

«КМДА зробила таку заяву не через наше звернення, а через те, що почали ширитися фейки: зокрема, про те, що столична влада дотична до організації та фінансування маршу», — вважають організатори.

Захід «КиївПрайду» у 2024 році: відбудеться чи ні

«КиївПрайд» планує все одно провести Марш попри те, що поки не вдалося налагодити діалог з міською владою. Організатори повідомили, що зверталися до Київської міської військової адміністрації із пропозицією погодити варіанти проведення Маршу, але не отримали відповіді.

«На жаль, станом на сьогодні [4 червня], такої зустрічі не відбулось. Ми стурбовані тим, що спілкування з міською владою вийшло у публічну площину і набуло емоційного забарвлення», — кажуть в громадському об’єднанні.

Активісти також заперечили, що «КиївПрайд» звертався до КМВА із проханням закрити станції метро чи профінансувати захід з міського бюджету. Поширення таких відомостей в організації пов’язують із діяльністю недобросовісних політтехнологів.

Організатори все ще розглядають метрополітен як найбільш безпечне місце для проведення Маршу, зокрема і через позитивний досвід ходи за права ЛГБТК+ людей у Харкові 25 вересня 2022 року.

Марш за права ЛГБТ+ людей у Харкові у 2022 році. Фото: Іван Чернічкін/Заборона
Марш за права ЛГБТ+ людей у Харкові у 2022 році. Фото: Іван Чернічкін/Заборона

Тоді представники спільноти, їхні союзники, правозахисники тощо, вбрані у вишиванки, проїхалися харківським метро. Марш пройшов та проїхав усіма трьома лініями Харківського метрополітену, відвідав 10 станцій та здійснив два переходи.

Раніше Заборона розповідала про послуги для представників ЛГБТК+ спільноти з України. Серед тем: хто надає притулок, де можна отримати гормони для ЗГТ тощо.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій