Читаєте зараз
Скорочення уряду в Україні: які міністерства можуть розформувати

Скорочення уряду в Україні: які міністерства можуть розформувати

Daniil Tsarevskyi

Уряд планує скоротити Міністерство культури та інформаційної політики та Міністерство молоді та спорту, пише Hromadske з посиланням на джерела у фракції «Слуга народу».

При цьому джерело в «Голосі» стверджує, що скорочення міністерств не буде взагалі, а співрозмовник з «Європейської Солідарності» — що депутати не ведуть переговори про це.

Річ у тім, що на пресконференції 4 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про плани скоротити кількість міністерств на третину (наразі їх 19). Раніше необхідність у подібних кроках президент України Володимир Зеленський аргументував дефіцитом коштів у бюджеті.

У міністерствах, які продовжать існувати планується скоротити кількість робітників. Вони мають складатись із невеликої кількості дуже якісних, кваліфікованих спеціалістів, які формуватимуть державну політику. При цьому планується створити так званий «Центр уряду», який зосередить у собі всі допоміжні адміністративні функції — юридичну підтримку та роботу Кабміну у кадровій, бухгалтерсько-фінансовій сфері.

«Хочемо скоротити кількість державних службовців. Ми вже почали це робити. І в цьому році скорочено 20 тисяч державних вакансій», — сказав прем’єр.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій