Читаєте зараз
Скоригував удар по університету Шевченка: СБУ затримала агента РФ

Скоригував удар по університету Шевченка: СБУ затримала агента РФ

Tetiana Cherevko

40-річний киянин розвідував місця найбільшого зосередження особового складу і військової техніки ЗСУ на території столиці та Житомирщини. Саме він скоригував ракетні удари по Києву 31 грудня 2022 року, повідомили в Службі безпеки України.

Чоловік наприкінці 2022 року оформив статус волонтера та виїхав до Росії через треті країни. Під час перетину кордону з РФ він за власної ініціативи заявив кадровому співробітнику Федеральної служби безпеки РФ (ФСБ) про готовність співпрацювати з ними.

«Щоб підтвердити свою відданість окупантам, киянин одразу передав їм координати, за якими нібито дислокується один із підрозділів Сил оборони в столичному регіоні. Саме за його координатами 31 грудня 2022 року агресор завдав ракетного удару по одному із корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка», — пояснили в СБУ.

Затримання російського агента. Фото: СБУ

Після цього представники ФСБ в Москві провели зраднику детальний інструктаж щодо методів роботи, конспірації та пріоритетних завдань. Потім його відправили в Україну для збору розвідданих. Натомість йому пообіцяли допомогу в отриманні російського громадянства та своєчасну евакуацію.

Для отримання розвідувальної інформації на Житомирщині зловмисник використовував своїх родичів, які там проживали. А в столиці самостійно проводив фотофіксацію українських об’єктів під час прогулянок містом.

Співробітники СБУ викрили російського агента і затримали його у власному помешканні у Києві. Йому повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (частина друга статті 111 ККУ). Чоловіку загрожує довічне ув’язнення.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій