Скотчмакулатура

Проєкт Марії Проніної – у «Рівні цензури»

Раз на два тижні в рубриці «Рівень цензури нульовий» Заборона публікує роботи одного фотографа, художника або колективу. У них показані історії, не співзвучні з масовою культурою, або такі, що піддаються цензурі в ЗМІ та соціальних мережах. У цьому випуску — серія колажів «Скотчмакулатура» Марії Проніної.


Серія колажів «Скотчмакулатура» Марії Проніної присвячена медичному канабісу й людським історіям. Це візуальні роботи, що межують з агітаційними плакатами.

«Ці 10 колажів із серії про КБД [канабідіол], текстильну й медичну марихуану — тільки початок величезного артдослідження», — каже авторка й додає до кожного зображення свої коментарі.

«Скотмакулатура» Марії Проніної.

1.

Де б я не жила останні роки, завжди чую через стіну крики батьків і плач дітей. Так і хочеться їм під двері всунути видрук статті «Марихуана — 10 привілеїв для батьківства».

2.

Ми живемо в країні, де йде війна, і часто про це забуваємо або просто не хочемо помічати її наслідки. ПТСР у військових — це проблема не лише конкретних людей. Вона стосується всього суспільства, бо пов’язана з ростом домашнього насильства, психологічного нездоров’я, алкоголізму тощо. Звичайно, це все більш законно, ніж медична марихуана (сарказм).

«Скотмакулатура» Марії Проніної.
«Скотмакулатура» Марії Проніної.

3.

Бути спокійним — це природно! Але в сучасних умовах майже неможливо без додаткових заспокійливих, антидепресантів і психотерапії. А іноді можна просто підібрати відповідний сорт медичної марихуани й не труїти свій організм «побочками» препаратів.

«Скотмакулатура» Марії Проніної.

4.

Це я як жінка кажу: ПМС + КБД = норма життя.

«Скотмакулатура» Марії Проніної.

5.

Ми часто згадуємо про те, як важко нашій планеті, але однаково продовжуємо масово вирубувати ліси й забруднювати довкілля. Хоча дуже великий пласт виробництва можна замінити на продукцію з текстильних конопель. Яку планету ми залишимо прийдешнім поколінням?

6.

Зробити життя в старості більш комфортним і повернути життєві сили допоможуть ендоканабіноїди. Вони необхідні для збереження життєвої енергії, а організм перестає її виділяти в середині життя… Що ж робити? Начебто вони містяться в медичному канабісі…

«Скотмакулатура» Марії Проніної.
«Скотмакулатура» Марії Проніної.

7.

Природа не просто так надихає і направляє нас. Природа і її творіння — герої всіх часів.

«Скотмакулатура» Марії Проніної.

8.

Знеболювальні й протизапальні препарати, пігулки для нормалізації тиску — з певного віку всі люди щільно сідають на них. Чому невигідно легалізувати ліки з вмістом КБД і позбавити населення побічних дій величезної кількості препаратів?

9.

Релігія говорить нам терпіти й відкласти щастя на життя після життя. Наука ж натомість радить пригальмувати зі стражданнями та навчитися знаходити задоволення тут і зараз.

«Скотмакулатура» Марії Проніної.
«Скотмакулатура» Марії Проніної.

10.

Наше тіло стикається з купою небезпек і труднощів щодня. Але є спосіб зручно й екологічно підтримати
свою імунну систему.


«Рівень цензури нульовий» — це майданчик для відкритого діалогу на складні й табуйовані теми, як-от сексуальність і тілесність, стрес і депресія, війна й ідентичність. Ми не платимо гонорару за публікацію, але допоможемо зробити авторське висловлювання почутим, а також беремо участь у його оформленні. Деталі — тут.