'
Читаєте зараз
«Смерть російським загарбникам!» У Facebook не блокуватимуть заклики до вбивства окупантів

«Смерть російським загарбникам!» У Facebook не блокуватимуть заклики до вбивства окупантів

Markiian Oliiarnyk
Meta — Facebook і Instagram
  • Компанія Meta зняла заборону на публікацію закликів до насильства проти російських окупантів.
  • Дозволено навіть бажати смерті Путіну та Лукашенку, але за мову ворожнечі проти цивільних росіян може прилетіти бан.
  • На Росії від такого рішення Meta дуже палає, офіційні посадовці навіть погрожують прокуратурою.

Компанія Meta Platforms дозволила у своїх соцмережах безкарно публікувати пости із закликами вбивати російських окупантів. Раніше за таке фактично одразу ж блокували, а публікації — видаляли. Утім компанія Марка Цукерберга вирішила підтримати Україну в боротьбі з агресором на інформаційному фронті і внесла тимчасові зміни у свою політику модерації контенту.

Заборона розповідає про зняття заборони на заклики до насильства у Facebook та Instagram у контексті російського вторгнення в Україну.


Нові правила Facebook: заклики до насильства

Компанія Meta тимчасово дозволила користувачам Facebook та Instagram у деяких країнах постити заклики до насильства проти окупантів у контексті російського вторгнення в Україну, пише Reuters

Дозволяються навіть публікації з побажаннями смерті президенту країни-агресора Володимиру Путіну та самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку. Утім, прессекретар Meta Енді Стоун уточнив, що заклики до насильства можуть бути спрямовані виключно проти російських військових та політиків, а не проти цивільного населення Росії.

«Через російське вторгнення в Україну ми тимчасово дозволили такі форми політичного вираження, які зазвичай порушують наші правила. Наприклад, насильницькі висловлювання на кшталт “смерть російським загарбникам”. Утім, ми як і раніше не дозволятимемо закликів до насильства проти цивільних росіян», — заявив Стоун.

Читати більше новин в Telegram

Тимчасові зміни політики модерації контенту у продуктах Meta поширюються на Вірменію, Азербайджан, Естонію, Грузію, Угорщину, Латвію, Литву, Польщу, Румунію, Росію, Словаччину та Україну.

Реакція Росії на рішення Meta

Від такого кроку компанії Марка Цукерберга у Кремлі аж запалало. Зокрема посольство Росії в США висунуло вимогу до американської влади припинити «екстремістську діяльність» компанії Meta. «Нас обурює агресивна і злочинна політика Meta, що призводить до розпалювання ненависті і ворожнечі до росіян. Дії компанії є ще одним свідченням інформаційної війни без правил, оголошеної нашій країні», — заявили в російському посольстві.

Окрім того, спікер Держдуми РФ В’ячеслав Володін запропонував звернутися до Генеральної прокуратури РФ і вжити відповідних заходів проти компанії Meta.

11 березня Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти співробітників компанії Meta (Facebook, Instagram, WhatsApp).

«Прессекретар компанії Енді Стоун у соціальній мережі повідомив про тимчасове зняття компанією Meta на своїх платформах заборони на заклики до насильства щодо російських військових, назвавши це формою політичного самовираження. Зазначені дії містять ознаки злочинів, передбачених ст.ст.280, 205.1 КК РФ — громадські заклики до здійснення екстремістської діяльності; сприяння терористичній діяльності. У рамках кримінальної справи проводяться необхідні слідчі заходи, спрямовані на надання правової оцінки діям Енді Стоуна та інших співробітників американської корпорації», — йдеться у повідомленні відомства.

Раніше Заборона розповідала про те, що не можна постити у соцмережах під час війни, щоб не зашкодити ні собі, ні українським захисникам.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій