Собі старі Abrams, Україні — модернізовані. Польща віддасть ЗСУ РТ-91
- PT-91 — це вдосконалений польський варіант радянського основного бойового танка Т-72.
- На техніку встановили посилену броню ERAWA власної розробники, додали сучасні системи вогню та прицілу, а також замінили двигун на потужніший.
- На початку червня 2022 року частина цих танків була відправлена на додаткову модернізацію.
Збройні сили України, ймовірно, отримають від Польщі понад 200 модернізованих версій основних радянських танків Т-72. Це майже усі бронемашини цього типу, що є на озброєнні у країни-союзниці. Польська версія PT-91 має значні переваги та покращення.
Заборона розповідає про особливості бронемашин.
Танки Twardy: що за техніка
Польща замовила у США 300 вживаних танків Abrams M1A2300. Вони мають стати на озброєння замість бронемашин PT-91. Натомість 232 польських танків відправляться в Україну, пише Visegrad 24 з посиланням авторитетного військового експерта Ярослава Вольського.
PT-91 — це вдосконалений варіант радянського основного бойового танка Т-72, тому керування ним не вимагатиме навчання для українських захисників. Польська модернізація була розроблена на початку 1990-х років, а виробництво було завершено у 2002 році, зазначають у Military Today.
Всього за цей час було виготовлено 233 танки, а отже Польща віддасть ЗСУ практично усі наявні бронемашини цього типу. Важливо, що вони досі знаходяться у повній боєздатності, адже термін експлуатації польською армією був розрахований до 2030 року.
Читати більше новин в TelegramОсобливістю бронемашини є посилений захист, забезпечений використанням активної броні власної розробки ERAWA. 394 блоки закривають більшу частину корпусу та башту. Блоки укладаються практично без зазорів один до одного, що збільшує загальний захист, якого були позбавлені радянські Т-72. Так, випробування показали, що блоки ERAWA підвищують міцність танка до 70% в залежності від типу використовуваних боєприпасів.
Twardy озброєний 125 мм основною гарматою, яка є аналогом тієї, що встановлена на радянську версію машини, але має сучасні системи стабілізації та керування вогнем. Також був удосконалений приціл.
Допоміжне озброєння:
- спарений кулемет калібру 7.62 мм;
- кулемет калібру 12.7 мм на даху.
Екіпаж складається з трьох людей: командир, навідник та водій.
Ще однією перевагою танка є доволі потужний дизельний двигун С-12У на 850 кінських сил. На деяких версіях встановлений двигун С-1000 з турбонаддувом, що розвиває 1000 кінських сил.
Однак у цих бронемашин є і недолік — на їх ремонт та повернення у боєздатність після пошкоджень потрібно декілька днів, що удвічі більше ніж, наприклад, для німецьких Leopard того ж віку.
Зазначимо, що на початку червня польська оборонна компанія Bumar-Labedy підписала контракт на проведення капітального ремонту та технічного обслуговування партії танків PT-91, тому, ймовірно, українські захисники отримають деякі бронемашини з додатковими покращеннями.
Раніше Заборона розповідала про першу поставку важкого озброєння Україні від Іспанії. Збройні сили України отримають партію німецьких танків Leopard 2A4, які були куплені Іспанією ще у 1995 році.
Читати більше новин в Telegram