'
Читаєте зараз
Країна НАТО готує для ЗСУ танки Leopard та універсальні ЗРК Aspide

Країна НАТО готує для ЗСУ танки Leopard та універсальні ЗРК Aspide

Ilona Kivva
Автор:
  • Іспанський уряд зняв зі зберігання танки Леопард, їх планували переобладнати під машини для евакуації.
  • Перед тим, як отримати техніку, українські військові пройдуть двоетапне навчання з її використання.
  • На озброєння ЗСУ також надійдуть ракетні системи малої дальності, які будуть корисними для захисту морських портів.

Збройні сили України отримають від іспанського уряду ракетні установки Aspide та 40 танків Leopard 2A4 та зенітно-ракетні комплекси Skyguard-Aspide. Танки були куплені Іспанією у Німеччини ще у 1995 році. Вже близько 10 років вони знаходяться на зберіганні, тому перед відправкою в Україну їм знадобиться ремонт.

Заборона розповідає про першу поставку важкого озброєння Україні від Іспанії. 


Для України відремонтують 40 «Леопардів»

Іспанія вперше передасть Україні партію важкого озброєння, повідомляє EL Pais. Країна раніше доставляла боєприпаси, засоби індивідуального захисту та легке озброєння (гранатомети або кулемети С-90).

«Танки Leopard 2A4 вже десять років перебувають на зберіганні на воєнних складах у Сарагосі. Вони є частиною партії із 108 бронемашин, які Німеччина продала Іспанії в 1995 році. Леопарди спочатку хотіли перетворити на машини для евакуації, але через брак бюджету проєкт заморозили», — пише видання.

Німецькі танки Leopard 2A4 на озброєнні сухопутних військ армії Іспанії. Фото: Ejército de Tierra/Twitter

40 бронемашин будуть відремонтовані для ЗСУ. Також країна-учасниця НАТО запропонувала Україні провести навчання військових щодо поводження з технікою. 

Читати більше новин в Telegram

Інструктаж пройде у два етапи:

  • у Латвії, де іспанська армія розгорнула контингент із 500 солдатів із шістьма танками Leopard 2E в рамках операції Північноатлантичного Альянсу;
  • більш поглиблено на території Іспанії.

Skyguard-Aspide: що це за зброя

Крім того, Міністерство оборони Іспанії вже завершує переговори з Україною щодо передачі зенітних ракетних комплексів «Шорад Аспід».

На озброєнні у країни було всього 13 установок малої дальності, але всі вони вже замінені на більш сучасну техніку. ЗСУотримають батарею Аспідів: від двох до шести одиниць.

Зенітно-ракетні установки Skyguard-Aspide. Фото: wikipedia.org

Попри невелику дальність ураження, у Skyguard-Aspide є переваги:

  • ЗРК сумісний з зенітною артустановкою «Ерлікон» калібру 35 мм та з іншими зенітними артсистемами цього типу, що дозволяє ефективніше відпрацьовувати повітряні цілі на низькій висоті;
  • техніка може працювати як частина системи ППО та здатна обмінюватись даними із ЗРК інших типів;
  • ЗРК розміщені на причіпному буксированому шасі, тому найбільш ефективні у стаціонарній роботі й можуть використовуватися для захисту стратегічних об’єктів, наприклад, аеродромів чи морських портів.

«Іспанські Skyguard-Aspide будуть корисні Україні саме для захисту морських портів. Особливо після того, як рашисти знову завдають ракетні удари по наших морських портах та зерносховищах», — пише у Defense Express.

Aspide — керовані ракети класу «повітря-повітря» і «земля-повітря» малої дальності, вироблені італійською компанією Selenia. Як пише Army Recognition, іспанський уряд закупив для ЗРК 200 ракет з дальністю стрільби до 10 кілометрів та 51 ракету з дальністю стрільби до 20 кілометрів.

Раніше Заборона розповідала про смертоносні ракетні системи M270, які Велика Британія передасть українським військовим. РСЗВ здатні випускати до 12 ракет без перезарядки і вражати як точкові цілі, так і великі зони.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій