Читаєте зараз
#Сокира_Мазура: Чому активісти збирають кошти чоловіку, який порубав машини

#Сокира_Мазура: Чому активісти збирають кошти чоловіку, який порубав машини

Katerina Sergatskova

5 лютого активіст з Одеси Анатолій Мазур порубав сокирою 13 автомобілів у дворі Солом’янського апеляційного суду Києва. Це сталося після того, як мера Одеси Геннадія Труханова, заарештованого напередодні співробітниками НАБУ за підозрою в привласненні грошей мерії, відпустили на поруки.

17 лютого в цьому ж суді вирішувалося питання про запобіжний захід для Мазура.

Глава комунікаційного департаменту громадської організації Gay Alliance Ukraine Аліса Пивоварчик в фейсбуці закликала всіх підтримати чоловіка і ініціювала збір коштів на “юридичний супровід, штрафи, збори”. Слідом за нею одеський активіст, член партії “ДемАльянс” Павло Левенець, написав, що “Толя реалізував нашу спільну мрію”, тому “він не повинен платити штраф поодинці”. На суд щодо запобіжного заходу прийшли десятки відвідувачів, аби підтримати Мазура. У результаті йому винесли запобіжну міру у вигляді домашнього арешту на 2 місяці.

“Він цілком веселий, при здоровому розумі, тверезій пам’яті і навіть отримує плюси зі свого становища, це Толік, у нього по-іншому не буває”, – написала Пивоварчик і ввела хештеги #тянумазузамазура, #мужиксторопором і #Сокира_Мазура.

Пізніше чоловік пояснив свій вчинок публікацією у фейсбуці:

Він написав, що в день суду над Трухановим дізнався, що його друга, активіста одеського “Автомайдану” і співробітника організації “Центр.UA” Віталія Устименко, побили під тим самим Солом’янським судом люди в спортивному одязі. У цей момент Мазур їхав до Києва з Одеси, щоб, як він стверджує, зустрітися з Устименко. Але плани раптово змінилися.

“В какой-то момент я понял, что я хочу сделать. Я хочу ударить (но не уничтожить, не нанести максимальный ущерб, я не вандал) именно по их имуществу, по тому, что куплено за те деньги, за которые продают наше с вами право на правосудие и справедливость. Я прошелся по зданию суда и вышел во внутренний дворик. Там не было никого. Я не видел ни одного человека, это значит, что я даже не нарушил общественный порядок. Даже когда я уже был с инструментом, я сознательно не тронул полицейскую машину (это собственность государства), машину, опечатанную как вещдок, и машину на еврономерах. Повреждения, которые я нанес, на самом деле довольно легкие (намеренно, тут важна была не сумма ущерба). Я сам не первый день за рулем, и я могу оценивать. Когда я закончил, я произнес небольшую речь у суда (ее почти никто не слышал) и пошел сам сдаваться в полицию”, – написав Мазур. ” Безнаказанность – страшная вещь “, – підсумував чоловік.

Зараз Анатолій Мазур знаходиться під домашнім арештом.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій