'
Читаєте зараз
Спецтрибунал для Путіна: про що домовилися у Гаазі

Спецтрибунал для Путіна: про що домовилися у Гаазі

Ilona Kivva
Автор:

Представники держав-союзниць підтримали ідею створення спецтрибуналу для Росії за злочини, які були скоєні проти України під час повномасштабної війни. За підсумками конференції «Відновлення справедливості для України», яка пройшла в Гаазі, було ухвалено відповідну декларацію, повідомляє пресслужба уряду Нідерландів.

Загалом у конференції взяли участь 57 країн, але документ підтримали 44 з них: країни Євросоюзу, Канада, Грузія, Японія, Молдова, Нова Зеландія, Велика Британія та США.

Готовність прийняти трибунал взяли на себе Нідерланди. У документі закликали інші країни й міжнародні організації допомогти з напрацюванням юридичної бази та міжнародної підтримки для завершення його створення. 

«Ми заявляємо про наше рішуче засудження всіх міжнародних злочинів, скоєних у контексті агресивної війни РФ проти України. Ми, зокрема, у найрішучіший спосіб засуджуємо всі незаконні напади на цивільні обʼєкти, медичні установи, обʼєкти цивільної інфраструктури, сільськогосподарські й інші найважливіші обʼєкти інфраструктури та обʼєкти культурної спадщини. Ми також засуджуємо незаконні викрадення й затримання, насильницькі зникнення, тортури, жорстоке поводження та страти українських громадян у РФ і на територіях України… незаконне переміщення українських дітей та їх депортацію у РФ, усі форми сексуального насильства та злочинів на гендерному ґрунті, повʼязані з конфліктом, і незаконні напади, які завдають широкомасштабних, довгострокових і серйозних збитків природному середовищу», — сказано у декларації.

Деякі держави-учасниці також пообіцяли подальшу підтримку розслідувань злочинів Росії. Також відзначили роль у цьому процесі усіх інституцій, вже залучених до роботи, зокрема, Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт Володимира Путіна.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій