'
Читаєте зараз
Спейсі програв суд продюсерам «Карткового будиночка»

Спейсі програв суд продюсерам «Карткового будиночка»

Ilona Kivva
Автор:
  • Кевіна Спейсі звільнили з серіалу після низки судових позовів і публічних звинувачень у сексуальних домаганнях.
  • Сценарій нового сезону довелося переписувати, а вже відзнятий матеріал викинути.
  • Справу студія виграла ще у 2021 році, але Спейсі спробував оскаржити його.

Зірка перших п’яти сезонів серіалу «Картковий будиночок» програв апеляцію до Верховного суду Лос-Анджелеса. Актор вимагав скасування призначеної арбітражним судом виплати компенсації студії, яка створювала телепроєкт, однак схвального рішення не отримав. Тепер Кевін Спейсі має виплати $31 000 000.

Заборона розповідає про скандальну судову справу.


Студія MRC проти Спейсі: деталі суду

Студія Media Rights Capital (MRC), яка займалася створенням серіалу «Картковий будиночок» для Netflix, у 2019 році подала позов до суду на актора. Кевін Спейсі виконував одну з головних ролей у телепроєкті протягом п’яти сезонів, але після звинувачень у сексуальних домаганнях, у тому числі і до співробітників студії, його звільнили. Сценаристи терміново переписали наступний сезон, а частину відзнятого заздалегідь матеріалу довелося перезнімати. 

Юристи MRC заявили, що Спейсі завдав студії збитків на мільйони доларів і вимагали компенсації. Позов вони виграли у листопаді 2021 року, але актор подав апеляцію до Вищого суду Лос-Анджелеса. Після тривалої тяганини 4 серпня 2022 року суд зобов’язав Кевіна Спейсі виплатити MRC майже $31 мільйон, пише The Guardian.

«Спейсі та його адвокати не змогли продемонструвати, що це вже закрита справа» і не продемонстрували, що рішення про відшкодування збитків було ірраціональним чи якимось чином порушує контракт сторін», — сказав суддя Мел Ред Рекана, який ухвалив рішення.

Читати більше новин в Telegram

Кевін Спейсі: справи про сексуальне домагання

Перше звинувачення проти актора було висунуто у 2017 році на хвилі руху #MeToo. Актор Ентоні Рапп публічно заявив, що у 1986 році, коли йому було 14 років, Спейсі домагався до нього. Пізніше зі схожими обвинуваченнями виступив американський кінорежисер Тоні Монтана, який стверджував, що Спейсі приставав до нього в барі в Лос-Анджелесі у 2003 році. Згодом позови подали ще кілька чоловіків.

Актор заперечував усі звинувачення і у 2019 році частину справ закрили разом із справою проти Стівена Сігала. В обох випадках суд постановив, що термін давності можливих злочинів (25 років) вийшов.

У травні 2022 року Королівська прокуратура Великобританії (CPS) висунула Спейсі нові звинувачення за чотирма можливими випадками сексуального насильства та одним інцидентом зі «спонукання до ​​сексуальної активності без згоди». Інциденти нібито сталися у Лондоні та Глостерширі між 2005 і 2013 роками. У цей період Спейсі працював художнім керівником театру Old Vic у Лондоні.

Раніше Заборона розповідала про знакову справу журналістки Керол Кадвалладр проти мільйонера Арона Бенкса. Бізнесмен звинувачував медійницю у нібито наклепі через її публічні заяви щодо роботи мільйонера на інтереси Кремля в рамках кампанії на підтримку Brexit.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій