Спека вкрай небезпечна для тварин: як допомогти улюбленцям влітку
- У літню спеку допомоги потребують як домашні, так і безпритульні тварини.
- Щоб домашні улюбленці не перегрівалися, вони повинні мати постійний доступ до води.
- Якщо допомагаєте безпритульним тваринам — ставте для них воду в тіні й не забувайте її міняти.
Тварини теж під загрозою отримати теплові удари у разі зневоднення організму. Тому важливо дбати про пухнастиків, щоб їм було комфортно. Одне з ключових правил — завжди беріть із собою воду і ніколи не залишайте чотирилапого у в автівці у спеку.
Заборона розповідає про способи допомогти собакам та котам влітку.
Перегрів: чим небезпечний для котів і собак
Тварини, на відміну від людей, не завжди здатні самостійно зарадити собі у спеку. Як і у випадку з людьми, при високих температурах вони можуть навіть загинути від перегріву. Критичне підвищення температури тіла ймовірне навіть при постійному перебуванні у затінку.
При тепловому ударі у тварини температура тіла підвищується вище 40°C, з’являється задишка або важке дихання зі свистом та хрипом. Вони стають млявими, мають погіршений апетит і хитаються, коли встають. Також про перегрів тварини можуть свідчити блювота і пронос.
Якщо ви виявили у свого домашнього улюбленця ознаки перегріву, негайно надайте йому допомогу:
Читати більше новин в Telegram- якщо це собака — зніміть з неї нашийник і намордник;
- віднесіть тваринку в холодне місце і зробіть їй компрес з ганчірок, змочених у холодній воді;
- для поліпшення кровообігу промасажуйте лапки;
- дайте випити чистої прохолодної води;
- контролюйте температуру тіла.
При блювоті, сильному почастішанні пульсу або втраті свідомості улюбленця потрібно терміново показати ветеринару, радять фахівці.
Тварини і спека: як запобігти тепловому удару
Щоб вберегти своїх пухнастиків від теплового чи сонячного удару, дотримуйтеся кількох простих порад:
- забезпечте тварині доступ до свіжої питної води й контролюйте свіжість продуктів — у спеку корм швидко псується;
- якщо ви надовго йдете з дому, поставте в будинку кілька мисок з водою кімнатної температури, щоб у випадку, коли вода закінчиться в одному місці, тварина могла втамувати спрагу в іншому;
- беріть з собою пляшку з водою для тварини на прогулянку;
- частіше мийте миску для їжі;
- охолоджуйте тваринку: протирайте її вологим рушничком, змочіть подушечки лапок і животик, ніс, мордочку і вушка, але щоб вода не потрапила всередину;
- тих, хто не проти скупатися під струменем води, сміливо купайте, поєднуючи теплу воду з прохолодною;
- якщо надовго йдете з дому, залиште своїм домашнім улюбленцям змочений у холодній воді рушник, щоб вони використовували його як охолоджувальну лежанку.
А ось накривати тварину мокрою тканиною не можна за жодних умов: це перешкоджає вентиляції шерсті. Ще можна легенько підстригти тваринку, але набагато ефективнішим буде розчісування. Зверніть увагу, що існують породи собак і котів, яких не можна стригти за будь-яких умов. Серед них — середньоазіатська вівчарка, кавказька вівчарка, піренейська гірська собака та інші.
Домашнім гризунам у клітку можна покласти огорнуту рушником пляшку з крижаною водою. Клітку з зубастиками краще ставити в затінене місце, яке добре провітрюється.
Птахів також варто сховати в тінь. Пернатих можна обприскувати водою з пульверизатора або поставити для них купавки — вони часто полюбляють водні процедури.
Вразливих до перегріву порід собак, таких як бульдоги, пекінеси і мопси вдень краще не вигулювати. Робіть це вранці та ввечері.
А ще ні в якому разі не залишайте тварину в замкненому автомобілі. У 30-градусну спеку вона може отримати тепловий удар за 5 хвилин перебування в машині.
Допомога безпритульним собакам і котам: як допомогти охолодитися
Бездомні тварини потребують особливої уваги, адже вони не мають господарів, які можуть про них піклуватися. За неофіційною статистикою, щороку від спеки гине близько 25% безпритульних тварин, повідомляла організація UAnimals.
Щоб такі тварини не померли від спеки, їм потрібно допомагати. Ось кілька порад:
- знайдіть безпечне та тихе місце, де можна лишити посудину з водою. Поставте миску в тіні, щоб рідина менше випаровувалася;
- поповнюйте двічі на день (зранку та ввечері) запаси води, бо в ній може розвинутися інфекція;
- окрім води, тварини потребують харчування, а тому, за можливості, залишайте для них їжу (наприклад, корм).
Раніше Заборона розповідала про нове дослідження вчених, які з’ясували, що через діяльність людини тварини можуть стати наркозалежними.
Читати більше новин в Telegram