Читаєте зараз
Spotify хоче зекономити $1 млрд: кому не будуть платити за прослуховування

Spotify хоче зекономити $1 млрд: кому не будуть платити за прослуховування

Tetiana Cherevko

Стримінговий сервіс Spotify оголосив про суттєві зміни у своїй моделі виплат артистам, лейблам та дистриб’юторам. Компанія хоче зекономити близько мільярда доларів, які планує залучити для нових і професійних артистів.

Платформа з 2024 року монетизуватиме лише ті треки, які матимуть щонайменше тисячу прослуховувань протягом останніх 12 місяців. За композиції, які слухатимуть менше, власники нічого не отримають.

«99.5% усіх стримів припадає на треки, які мають принаймні 1000 щорічних прослуховувань, і кожен з них зароблятиме більше за цією політикою. Композиції, які прослуховуються менш як 1000 разів на рік, генерують дуже мало прибутку для своїх творців, у середньому $0.03 на місяць. Цього замало, щоб оформити виплату дистриб’ютору», — говорять у Spotify.

Також компанія продовжує розв’язувати проблему накрученого стримінгу. Spotify стягуватиме плату від лейблів та розповсюджувачів за кожен трек, на якому виявлять накручені прослуховування.

Платформа запровадить нову політику для шумових треків, які повністю складаються з немузичного аудіо, такого як статичний звук, звук літака та інші форми будь-якого шуму. Ці треки часто використовують слухачі для релаксації, медитації або сну. Spotify буде монетизувати їх лише після двох хвилин прослуховування.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій