'

Справа митрополита УПЦ МП Павла: проміжкове рішення суду

Анастасія Могилевець

Печерський районний суд Києва постановив зняти електронний браслет з митрополита Павла (Лебідя), підозрюваного в підривній діяльності проти України, повідомляє пресслужба Київської обласної прокуратури в коментарі Українській правді.

Митрополит Павло на одному із судових засідань. Фото: Київ24

Попри клопотання прокурора про продовження обов’язків обвинуваченому митрополиту у повному обсязі, суддя задовольнила його частково. Фігуранту досі заборонено залишати місце свого проживання без рішення суду, окрім випадків, пов’язаних з ризиком для життя та здоров’я. Також він не має спілкуватися з потерпілими та свідками у кримінальному провадженні.

«Прокуратура не отримала повний текст ухвали, а в судовому засіданні була оголошена лише резолютивна частина, тому сказати, чим мотивовано таке рішення суду, наразі неможливо. Повний текст ухвали буде оголошено 6 травня», – кажуть у відомстві.

Нагадаємо, 1 квітня 2023 року СБУ вручила священнослужителю підозру у розпалюванні релігійної ворожнечі. Того ж дня суд відправив його під домашній арешт на два місяці. Павлу повідомили про підозру за двома статями ККУ:

  • частина друга ст. 161 — порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно;
  • частина третя ст. 436-2 — виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, вчинен шо е службовою особою повторно.

Після цього Солом’янський суд Києва видав рішення про арешт до 14 серпня. Як альтернативу призначили заставу у понад 33 млн гривень.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій