'

Справа Сольського: які переговори з Україною і чому призупинила Польща 

Ilona Kivva
Автор:

Польща зупинила переговори з Україною щодо протестів фермерів на кордоні. Це сталося через оголошення підозри у корупції вже колишньому міністру агрополітики Миколі Сольському, заявив заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак.

«Переговори з Києвом перервано, тому що ми не будемо вести переговори з людьми, які мають звинувачення в корупції. Це питання має бути проясненим. Ми планували ще один раунд переговорів на 14 травня, але вони були скасовані», — сказав він.

Колодзейчак також додав, що протести фермерів майже завершилися.А от ті мітинги, що досі час від часу з’являються, організовуються за політичним замовленням і проводяться людьми, які звикли проводити кампанії перед виборами до Європейського парламенту.

Нагадаємо, що НАБУ оголосило підозру Сольському 23 квітня 2024 року. Його підозрюють в організації злочинної групи, до якої входили службовці Держгеокадастру. Сама справа стосується заволодіння державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн. Сам Сольський каже, що справа з 2017 року і стосується суперечки між держпідприємствами та ветеранами АТО за землі, які були надані останнім у володіння відповідно до закону.

26 квітня ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 75 700 гривень. Того ж дня за Сольського внесли заставу. Вже 9 травня Верховна Рада звільнила його з посади міністра агрополітики.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій