Читаєте зараз
Справу Януковича і поплічників про розстріли на Майдані передали в суд

Справу Януковича і поплічників про розстріли на Майдані передали в суд

Ilona Kivva
Автор:

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно четвертого президента України Віктора Януковича та дев’яти високопосадовців його режиму. Слідство встановило, що вони є організаторами вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів на Майдані Незалежності 18-20 лютого 2014 року, йдеться в заяві Офісу генерального прокурора.

Розслідуванням встановлено, що Янукович за підбурювання представників Росії створив організовану злочинну групу. Вона мала перешкоджати організації та проведенню мітингів на підтримку підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

В ОПГ входили:

  • міністр внутрішніх справ і його заступник;
  • командувач внутрішніх військ МВС України;
  • голова Служби безпеки і його заступник;
  • начальник ГУ МВС в Києві і його заступник;
  • командир столичного полку міліції особливого призначення «Беркут»;
  • міністр оборони України.
Фігуранти по справі розстрілів на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Інфографіка: Офіс генпрокурора України

«В першій половині дня 18 лютого 2014 року члени злочинної групи, використовуючи повноваження, сили і засоби очолюваних ними відомств, організували силовий розгін учасників вуличної ходи до Верховної Ради на підтримку голосування за повернення до Конституції 2004 року. Після обіду того ж дня обвинувачені організували штурм Майдану під виглядом антитерористичної операції, а вранці 20 лютого – розстріл мітингувальників співробітниками роти спеціального призначення ПМОП Беркут», — розповіли деталі справи в Офісі генпрокурора.

Дії ОПГ призвели до масових жертв серед учасників акцій протесту, в тому числі смерті 67 цивільних. Всього постраждали 887 цивільних та 132 правоохоронців.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій