'
Читаєте зараз
США арештували українських хакерів. Вони вкрали дані 15 млн карток

США арештували українських хакерів. Вони вкрали дані 15 млн карток

Сергій Сурепін

У Європі затримали трьох українців, повідомляє The Verge. Їх звинувачують у крадіжці даних 15 млн кредитних карт американських громадян.

За даними звинувачення, група українських хакерів діяла як мінімум із 2015 року. За цей час вони зламали 6500 терміналів – постраждали понад 100 компаній із 47 штатів у сфері готельного та ресторанного бізнесу, а також казино.

Кого затримали?

Серед фахівців із кібербезпеки це угруповання відоме під такими назвами: Carbanak, Navigator та Fin7. Поліція затримала трьох учасників цього угруповання – це 44-річний Дмитро Федоров (нік hotdima), 33-річний Федір Гладир (ніки das і AronaXus) і 30-річний Андрій Колпаков (ніки santisimo і AndreyKS).

Що вони робили?

Читати більше новин в Telegram

Українці крали дані кредитних карт, проникаючи у внутрішні комп’ютерні мережі американських компаній за допомогою соціальної інженерії і фішингу. Одна з атак була спрямована на мережу мексиканських ресторанів Chipotle. Після того, як у ресторанах мережі отруїлися кілька відвідувачів, хакери Fin7 відправили в офіс Chipotle лист нібито від Центру продовольчої безпеки США. Для достовірності вони навіть подзвонили представникам компанії. До листа був прикріплений заражений вірусом документ Microsoft Word, він нібито містив план санітарних перевірок у ресторані. Як тільки файл був відкритий працівниками компанії, хакери отримали доступ до даних кредитних карт клієнтів мережі.

Що чекає на хакерів?

Усім фігурантам справи пред’явлено звинувачення по 26 пунктах, включно з шахрайством за попередньою змовою, хакерством і крадіжкою особистих даних з обтяжуючими обставинами.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій