'
Читаєте зараз
США могли таємно передати ЗСУ ATACMS ще до ухвалення пакета на $61 млрд

США могли таємно передати ЗСУ ATACMS ще до ухвалення пакета на $61 млрд

Анастасія Могилевець

Сполучені Штати таємно надали Україні балістичні ракети великої дальності. Київ нібито вже двічі застосував їх, щоб завдати ударів по глибокому тилу Росії, пише Politico з посиланням на офіційних осіб. 

Зброя стала частиною пакета допомоги на $300 млн, схваленого президентом США Джо Байденом у березні цього року. Вона надійшла до України у квітні. Стверджується, що ракети вперше використали 17 квітня для атаки на аеродром в окупованому Криму, розташований приблизно за 165 км від лінії фронту.

Балістику, що б’є на відстані до 300 км, також нібито застосували під час атаки на російські війська в окупованому Бердянську. Поки незрозуміло, скільки саме такої зброї вже надіслали ЗСУ. Радник США з національної безпеки Джейк Салліван сказав, що Вашингтон надав суттєву кількість і планує надіслати ще більше.

Рішення таки надати Києву далекобійну зброю спонукало, зокрема, використання Росією балістичних ракет КНДР в грудні 2023 року та січні-2024. Ще одним фактором схвалення допомоги стали російські удари по критичній інфраструктурі України, попри попередження про наслідки, адресовані Кремлю.

Як відомо, в ніч на 24 квітня (за київським часом) Сенат США схвалив законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на $95 мільярдів. З них допомога у війні з РФ складе майже $61 мільярд. BBC писали, що вже у перших пакетах можуть передати ще одну партію далекобійних ракет ATACMS. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій