'
Читаєте зараз
США можуть вперше ввести санкції проти ЦАХАЛу: в чому причина

США можуть вперше ввести санкції проти ЦАХАЛу: в чому причина

Анастасія Могилевець

Сполучені Штати можуть оголосити санкції проти ультраортодоксального підрозділу ЦАХАЛу. Ізраїльські посадовці різко розкритикували очікуване рішення, пише Associated Press.

Якщо крок ухвалять, це стане першим випадком, коли США запровадять санкції проти підрозділу ізраїльської армії. Це ще більше загострить відносини між країнами-союзницями, які стають дедалі напруженішими з початку війни між ЦАХАЛом та ХАМАСом.

Американські офіційні особи не назвали підрозділ, який, імовірно, потрапить під санкції. За даними ізраїльських лідерів та ЗМІ, йдеться про Нецах Єгуда – піхотний батальйон, заснований близько 25 років тому для залучення ультраортодоксальних громадян до лав Збройних сил. Тель-Авів назвав очікуване рішення несправедливим, особливо в той час, коли країна перебуває у стані війни. Лідери пообіцяли протистояти заходам США. 

Підрозділ Нецах Єгуда потрапив під жорстку критику США у 2022 році після того, як американця палестинського походження знайшли мертвим. Це сталось невдовзі після затримання на контрольно-пропускному пункті на західному березі річки Йордан. Смерть чоловіка пов’язують з діями ізраїльських військових.

Внаслідок інциденту один офіцер отримав догану, а двоє інших були переведені на нижчі посади. Проте ЦАХАЛ не порушив кримінального провадження щодо військових. Правозахисники давно стверджують, що Ізраїль рідко притягує своїх солдатів до відповідальності за загибель палестинців.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій