Читаєте зараз
США можуть закрити головну прогалину у ППО України: що за суперзброю передадуть

США можуть закрити головну прогалину у ППО України: що за суперзброю передадуть

Ilona Kivva
Автор:
  • Міноборони України неодноразово відправляло запити дружній країні на поставку ЗРК «Патріот».
  • Ці системи з 1982 року залишаються одними з найкращих у світі.
  • США у грудні 2022 року таки розглянули запит і, ймовірно, погодили його.

Головною прогалиною у протиповітряній обороні України є відсутність систем, здатних збивати балістичні ракети. Сполучені Штати готують вкрай важливий оборонний пакет, який виправить це. Так, відправити планують одні з найдалекобійніших зенітно-ракетних комплексів.

Заборона розповідає про дані інсайдерів щодо передачі техніки ЗСУ, а також про те, чим такі особливі довгоочікувані ЗРК.

Сполучені Штати готують для ЗСУ «Патріоти» — CNN

Адміністрація Джо Байдена майже завершила підготовку плану з відправки українським воїнам передових зенітно-ракетних комплексів, пише CNN з посиланням на власні джерела.

План передачі має схвалити міністр оборони США Ллойд Остін, а вже потім підписати президент, однак, за словами інсайдерів, це формальність. Крім того, вже погоджені навчання українських військових з використання техніки. Вони пройдуть на базі армії США в Графенвері, що у Німеччині.

Підготовку «Патріотів» для України також підтвердили джерела «Голосу Америки».

Читати більше новин в Telegram
Твіт кореспондентки «Голосу Америки» у Пентагоні Карли Бабб.

«Зараз ми дуже зосереджені на системах протиповітряної оборони, і не тільки ми, але й багато інших країн. І ми працюємо над тим, щоб українці отримали ці системи якомога швидше, але також якомога ефективніше, переконавшись, що вони навчені ними користуватися, переконавшись, що вони мають можливість їх обслуговувати», — сказав CNN держсекретар США Ентоні Блінкен.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Сполучені Штати вже надсилали батареї Patriot союзникам по НАТО. Так, однією з останніх системи ППО отримала Польща, щоб зміцнити власну оборону.

Техніка держави-союзниці також розміщена в Саудівській Аравії та Іраку, щоб стримувати загрози з боку Ірану, а також у Тихоокеанському регіоні для стримування Північної Кореї.

ЗРК Patriot: чим особлива система ППО

Патріот — це зенітний ракетний комплекс великої дальності, який надійшов на озброєння США у 1982 році як заміна системам Nike Hercules і Hawk. Вперше був використаний у боях під час війни в Перській затоці, де вкрай добре зарекомендував себе, пише Military Today.

Станом на 2022 рік в арсеналі армії США знаходиться близько 1 100 пускових установок цього типу. Також Patriot були придбані у Штатів 14 країнами. 

Система ППО має чотири ракети на пускову установку. Зберігання і пуск ракет здійснюється з посилених алюмінієвих балонів під фіксованим кутом. Пускові встановлюються на двовісних причепах або на базі шасі підвищеної мобільності 8х8. Це автономна установка, яка має власну силову і паливо. 

Підготовка системи до стрільби займає 30 хвилин. Однією з переваг системи над іншими є висока мобільність. Так, батарея пускових установок і пов’язаних з ними машин підтримки можуть змінювати позицію до кількох разів на день.

Типова батарея Patriot включає:

  • радар, який виявляє та супроводжує цілі;
  • комп’ютери;
  • енергетичне обладнання;
  • станцію керування бойовими діями;
  • до восьми пускових установок, кожна з яких містить чотири готові до стрільби ракети.

При необхідності батарея може працювати з 16 пусковими установками. 

Радіолокаційні станції (РЛС) Патріотів здатні виявляти:

  • винищувачі — на дальності 110-130 км;
  • бомбардувальники — 160-190 км;
  • ракети — 85-100 км;
  • бойову частину ракети — 60-70 км. 

«ЗРК багаторазово знаходився у списку потреб ЗСУ, через те, що він має дві головні особливості. Перша — знищення балістичних ракет і це взагалі один з небагатьох комплексів, який на це здатний у світі. Друга — дальність знищення аеродинамічних цілей ракетами PAC-2 на дальності до 160 км, що зробить його найбільш далекобійним засобом протиповітряної оборони ЗСУ», — пояснили у Defence Express.

Додамо, що саме балістика є головною прогалиною у протиповітряній обороні України, адже на озброєнні ЗСУ немає систем, які можуть збивати такі ракети у повітрі. Тому єдиний спосіб їх знищувати — разом із пусковими у місцях дислокації.

Раніше Заборона розповідала про посилення захисту повітряного простору сусідньою з Україною державою НАТО. Так, на кордоні з Україною розмістять надпотужні системи протиповітряної оборони Patriot.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій