Читаєте зараз
США нарощують військову присутність в Арктиці: які причини

США нарощують військову присутність в Арктиці: які причини

Ilona Kivva
Автор:

Протягом останніх кількох років Сполучені Штати посилили свою увагу на Півночі. Країна готує армію до можливого домінування в Арктиці, пише Business Insider

Цей крок демонструє стурбованість Вашингтону щодо діяльності Росії та Китаю, які збираються розширити свій доступ до Арктики для торгівлі, отримання ресурсів тощо. США вступають у нову еру стратегічної конкуренції в Арктиці, і що більше суперників у регіоні, то більше підстав для конфлікту. 

Військові США під час навчань на полігоні Аляски, 18 лютого 2024 року. Фото: Pfc. Sar Paw

Стратегію відновлення головування Штатів в північному регіоні оприлюднили ще у 2021 році. Це призвело до реорганізації сил держави на Алясці та зміни пріоритетів. Адже з таненням льоду розширюється доступ до території та підвищується її непередбачуваність.

Загалом США приділяють посилену увагу військовій присутності на Алясці та проєктуванню сил на Арктиці з часів Другої світової війни. Проте пік цієї уваги припав на період Холодної війни. Після розпаду СРСР та розвитку повстанської війни на Близькому Сході армія перемикнулась.

Тепер військові сили Сполучених Штатів сподіваються відновити навички ведення бойових дій в умовах екстремального холоду, які погіршились протягом останніх 20 років. Нарощування військової присутності в регіоні прагнуть не лише для стримування РФ та Китаю, а і для зміцнення стосунків з Канадою і Данією.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій