'
Читаєте зараз
США обмежили імпорт урану з РФ: як це вдарить по ворогу

США обмежили імпорт урану з РФ: як це вдарить по ворогу

Ilona Kivva
Автор:

Сенат Сполучених Штатів ухвалив законопроєкт про заборону імпорту російського урану. Тепер документ очікує на підпис президента. Обмеження запрацюють через 90 днів після набрання чинності акту, пише Bloomberg.

Згідно з даними Департаменту енергетики США, Росія постачала майже чверть збагаченого урану, який використовується для палива 90 комерційними американськими реакторами. Це робить РФ головним іноземним постачальником: продажі приносять Росії приблизно $1 мільярд на рік.

Білий дім закликав до довгострокової заборони на російський імпорт. Вона необхідна для розблокування близько $2.7 млрд на розвиток вітчизняної уранової промисловості, виділених Конгресом на початку 2024 року. Головною умовою було те, що проти імпорту з РФ застосують санкції.

«Це є пріоритетом національної безпеки, оскільки залежність від російських джерел урану створює ризик для економіки США та цивільної ядерної промисловості, які ще більше постраждали через війну Росії в Україні. Без дій Росія продовжить утримувати світовий ринок урану на шкоду союзникам і партнерам США», — заявив Білий дім.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій