'
Читаєте зараз
США вимагають скасувати Олімпіаду-2022 у Пекіні через порушення прав людини

США вимагають скасувати Олімпіаду-2022 у Пекіні через порушення прав людини

Сергій Сурепін

Комісія конгресу США закликала Міжнародний олімпійський комітет (МОК) відсторонити Пекін від проведення зимової Олімпіади 2022 року через порушення прав людини. Про це повідомляє Inside the games.

Комісія опублікувала доповідь, в якій акцентувала увагу на прогресуюче погіршення проблеми з дотриманням прав людини в Китаї. У документі зазначено, що уряд азіатської країни в даний час утримує понад мільйон мусульман в «таборах політичного перевиховання». Йдеться про етнічну релігійну меншість – тюркський народ уйгурів.

Американська комісія називає ці репресії злочином проти людства. У доповіді утримання уйгурів зазначається як найбільше тюремне ув’язнення представників етнічної меншини з часів Другої світової війни. Водночас члени конгресу підкреслюють, що Китай також чинить тиск на уйгурів, що проживають у США.

«Важка ситуація в секторі прав людини всередині Китаю і її поступове погіршення тривають з того моменту, як Сі Цзіньпін став президентом Китаю у 2013 році», – йдеться в доповіді конгресу.

«Безсовісно навіть думати про те, щоби провести Олімпійські ігри в країні з таким режимом», – також зазначили представники США, звернувшись у МОК із закликом провести перевибори столиці Олімпіади 2022 року. Змагання планується провести в Пекіні з 4 по 20 лютого.

Читати більше новин в Telegram

Репресії проти уйгурів у Китаї пов’язані з кампанією проти ісламістського екстремізму і спрямовані на релігійне перевиховання. Раніше повідомлялося, що багато уйгурів протягом останніх років мігрували в Сирію і приєдналися до терористичних організацій.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій