США заборонили імпорт урану з Росії

Анастасія Могилевець

Президент Сполучених Штатів Джо Байден підписав закон, що забороняє імпорт неопроміненого низькозбагаченого урану, виробленого у РФ або російською компанією, йдеться на сайті Білого дому США.

Документ має на меті спочатку зменшити, а потім нівелювати залежність Штатів від Росії в цивільній ядерній енергетиці. Він набуде чинності через 90 днів після підписання і діятиме до 2040 року. Деякі відступи від нього допускаються до січня 2028 року. Якщо не буде інших джерел постачання, Міненерго США видаватиме дозволи на імпорт збагаченого урану з РФ.

«Цей новий закон відновлює лідерство Америки в ядерному секторі. Це допоможе зберегти наш енергетичний сектор для майбутніх поколінь. І, спираючись на безпрецедентні $2.72 млрд федерального фінансування, які Конгрес нещодавно виділив на прохання президента, це запустить нові потужності зі збагачення в США і надішле чітке повідомлення промисловості про те, що ми прагнемо довгострокового зростання нашого ядерного сектора», – заявив радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій