'
Читаєте зараз
США закриють санкційні лазівки для Росії

США закриють санкційні лазівки для Росії

Markiian Oliiarnyk
Президент США
  • Вашингтон націлиться на іноземні банки та криптоплатформи, якими Кремль користується для обходу санкцій.
  • Окремо увагу американці хочуть приділити Китаю та Індії і переконати їх скоротити інвестиції та обсяги торгівлі з країною-агресоркою.
  • Американці зробили ставку на поступове посилення наслідків для РФ від обмежень, а не на миттєвий ефект.

США планують посилити санкційний тиск на Російську Федерацію, але не новими заборонами, а вдосконаленням вже запроваджених. Росіяни знайшли чимало обхідних шляхів, через які продовжують отримувати підсанкційну стратегічну продукцію та заробляти мільярди доларів від продажу енергоносіїв.

Заборона розповідає про те, як у Білому домі планують закрити санкційні лазівки для РФ.


Китай, Індія та контроль за криптою: план США 

Адміністрація Байдена приступила до другого етапу санкційної політики проти Росії, на якому мають бути закриті усі лазівки для країни-агресорки, якими вона користується для обходу обмежень, пише The Wall Street Journal.

Мета цього етапу — перекрити ті шляхи, які залишаються у РФ і забезпечують дохід та імпорт товарів, необхідні Путіну для підтримки війни проти України. Він передбачає:

  • націлювання на іноземні банки та криптовалютні платформи, які допомагають Кремлю підтримувати доступ до міжнародних валют;
  • конфіскацію банківських рахунків та корпоративних активів російських олігархів;
  • покарання іноземних компаній, спійманих на експорті забороненої продукції (напівпровідники, зброя, технології тощо).

Американці, як пише WSJ, ніколи й не очікували, що їхня стратегія економічної війни досягне своїх цілей миттєво. Натомість вони зробили ставку на поступове посилення санкцій. А щоб він не послаблювався, компетентні органи займаються розкриттям людських мереж та компаній, які допомагають Кремлю. «Якщо ми виявимо компанії, які намагатимуться обійти наші обмеження, ми одразу ж вживемо швидких і жорстких заходів», — заявив заступник міністра торгівлі США з питань промисловості та безпеки Алан Естевез.

Читати більше новин в Telegram

Окрім того, завдяки нарощенню поставок своєї продукції на азійський ринок, а також для деяких своїх європейських клієнтів, Москва примудряється заробляти навіть більше, ніж у 2021 році.

Прибутки Росії за період з січня по травень у 2021 та 2022 роках. Інфографіка: CSIS

Окремим пунктом другого санкційного етапу є спроба переконати Китай та Індію скоротити інвестиції та припинити експорт до Росії. Ці країни не приєдналися до глобальної кампанії економічного тиску на агресора. Так, китайські компанії постачають мікросхеми та інші електронні компоненти, а агресор використовує їх для війни. «Наша стурбованість і наші застереження завжди були в контексті потенційної [китайської] військової допомоги або системної допомоги, щоб допомогти Росії уникнути впливу американських і міжнародних санкцій. Ми дуже чітко дали Китаю зрозуміти про можливі наслідки цього», — заявив речник Держдепартаменту США Нед Прайс.

Водночас індійські фірми оснащують росіян обладнанням для добування та транспортування нафти та газу. Вони також є у чорному списку служби експортного контролю США. Зв’язки РФ з Іраном, який вже має досвід обходу західних санкцій, теж пильнують: Тегеран нібито вже передав Москві кілька сотень своїх передових безпілотників.

І якщо з Іраном Білий дім вже ніяк не зможе домовитися, то з Індією та Китаєм шанси все ж є.

Раніше Заборона розповідала про схему нафтових трейдерів для обходу ембарго США на російську нафту: її просто замішують у малих кількостях до нафтопродуктів на заводах в Індії та індійськими танкерами вже розвозять по американських портах.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій