Читаєте зараз
Стало відомо, де і коли тренуватимуть на F-16 асів з України

Стало відомо, де і коли тренуватимуть на F-16 асів з України

Анастасія Бодюл

Пілоти Військово-повітряних сил Збройних сил України розпочнуть навчання на F-16 у серпні 2023 року в Данії, на авіабазі Скрідструп. Наприкінці 2024 року для українських пілотів нададуть базу в Румунії.

«Побачимо, скільки часу мине, поки пілоти з України зможуть керувати літаком F-16. Сподіваюся, результати ми побачимо на початку наступного року», — заявив виконуючий обов’язки міністра оборони Троелс Лунд Поульсен.

Спочатку навчання складатиметься з тестування та відбору українського персоналу, уроків мови, а згодом – теоретичного та практичного навчання. Мета полягає в тому, щоб українські ВПС мали базові навички та умови для польотів, обслуговування та обслуговування літаків F-16.

Нідерланди та Данія є передовими у розробці моделі навчання. Чиновники Данії ухилилися від прямої відповіді, чи передасть Данія українцям літак F-16. «Для початку плануємо підготувати дві команди. Загалом є від 10 до 12 пілотів плюс допоміжний персонал з обслуговування літаків. Будуть навчені близько 30-40 техніків», — кажуть данські військові.

Румунія, своєю чергою, забезпечить інфраструктуру на базі Борча, Нідерланди нададуть літаки, а Lockheed Martin через субпідрядника Draken International забезпечить навчання. Першими підуть румунські пілоти, наприкінці 2024 року в Борчу направлять українців.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій