'
Читаєте зараз
Стало відомо, хто заряджав пістолет і хто дав Болдуїну смертельну зброю

Стало відомо, хто заряджав пістолет і хто дав Болдуїну смертельну зброю

Markiian Oliiarnyk
  • Пістолет, з якого були застрелені Галина Гатчінз та режисер Джоель Соуза, ймовірно був заряджений бойовим патроном.
  • Актор висловився у Twitter.
  • Алеку Болдуїну поки не висунуто жодних звинувачень.

Актор Алек Болдуїн отримав заряджений пістолет, з якого була вбита українська операторка Галина Гатчінз, від помічника режисера. Той був переконаний, що у пістолеті не було бойових набоїв.

Заборона розповідає подробиці резонансного вбивства громадянки України на знімальному майданчику.


Слідство про вбивство Галини Гатчінз

Реквізитний пістолет актору Алеку Болдуїну видав помічник режисера Дейв Голлс, пише Assosiated Press (AP). За даними агентства, Голлс взяв один з трьох реквізитних пістолетів з візка, що стояв біля будівлі, де знімали сцену перестрілки, і запевнив актора, що пістолет безпечний, оскільки у ньому немає бойових набоїв.

Однак насправді він був заряджений, внаслідок чого Алек Болдуїн поранив Галину Гатчінз і режисера Джоеля Соузу, який стояв за нею. Українській операторці куля влучила у груди, а режисеру — у плече, уточнює BBC

Відповідальною за реквізитну зброю на знімальному майданчику була Ханна Гутьєррес, яка й підготувала візок з пістолетами. У судових протоколах зазначається, що наразі невідомо, скільки було зроблено пострілів, оскільки Гутьєррес витягнула гільзу з пістолета після інциденту і сама передала зброю поліції. AP пише, що наразі їм не вдалося зв’язатися з пані Гутьєррес.

Читати більше новин в Telegram
Ранчо Бонанза-Крік, неподалік від Санта-Фе, штат Нью-Мексико, на якому відбувалися зйомки фільму Rust. 21 жовтня 2021 року. Фото: KOB TV News/Handout via REUTERS

Подробиці розслідування були оприлюднені 22 жовтня 2021 року, коли муніципальний суд Санта-Фе видав ордер на обшук за зверненням Офісу шерифа округу Санта-Фе. У слідчих матеріалах зазначається, що для експертизи було вилучено закривавлений костюм Болдуїна, пістолет, з якого було зроблено постріл, а також іншу реквізитну зброю, набої та усі можливі відеозаписи. 

63-річного актора Алека Болдуїна, який натиснув на гачок, допитали правоохоронці. Станом на 23 жовтня 2021 року нікому не було висунуто звинувачення, а речник Офісу шерифа Хуан Ріос заявив, що Болдуїну дозволили вільно пересуватися.

Як повідомляє Variety, посилаючись на Міжнародну профспілку працівників театральної сцени, пістолет був заряджений бойовим патроном. Однак, в Офісі шерифа заявили, що наразі рано говорити про тип патрона, який вилетів з дула пістолета.

Коментарі Алека Болдуїна

Актор Алек Болдуїн прокоментував у Twitter трагедію, яка сталася на знімальному майданчику кінострічки Rust. 

«Немає слів, щоб передати моє потрясіння і печаль у зв’язку з трагічним нещасним випадком, що забрав життя Галини Гатчінз, дружини, матері і нашої глибоко шанованої колеги. Я повністю співпрацюю з поліцейським розслідуванням, щоб з’ясувати як ця трагедія сталася», — написав актор. 

Також він повідомив, що підтримує зв’язок з чоловіком загиблої, виражаючи свою підтримку йому та усій родині: «Моє серце розбите за її чоловіка, їхнього сина та усіх, хто знав і любив Галину».

Чим небезпечна реквізитна зброя

Іноді на зйомках фільмів використовують не бутафорію, а справжню зброю, яка може стріляти холостими патронами, тобто пороховими зарядами, які вибухають і спалахують, але не містять металевих куль. Втім з близької відстані навіть вони можуть бути смертельними, особливо якщо у стволі застряг який сторонній предмет.

Британський кінооператор Стівен Голл стверджує, що на зйомках сцен перестрілок найнебезпечнішою є саме позиція оператора, оскільки він\вона знаходиться на лінії вогню, коли знімаються кадри, як персонаж направляє зброю на глядачів.

22 жовтня виконавчий продюсер поліцейської драми ABC «Новобранець» заявив, що на зйомках проекту більше не буде використовуватися справжня зброя, тому що «безпека акторів і знімальної групи є надважливою», пише AP.

Заборона нагадує, що 21 жовтня 2021 року американський актор Алек Болдуїн на знімальному майданчику фільму Rust випадково застрелив Галину Гатчінз, громадянку України, та поранив режисера стрічки Джоеля Соузу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій