Читаєте зараз
Статус захисту для українців у Німеччині можуть не продовжити: у чому причина

Статус захисту для українців у Німеччині можуть не продовжити: у чому причина

Ilona Kivva
Автор:

Правозахисна організація Pro Asyl та Конференція німецьких міст, що об’єднує кілька тисяч муніципалітетів Німеччини закликали ЄС якнайшвидше продовжити дію статусу захисту для українців у межах блоку. Термін його дії має завершитися у березні-2024, пише Deutsche Welle.

Директива про тимчасовий захист для біженців з України була задіяна в ЄС у лютому-2022. Її було розроблено після воєн на Балканах. Мета — не допустити перевантаження систем надання притулку під час масового припливу біженців на територію ЄС. 

Для українців директива вже двічі автоматично продовжувалася на шість місяців і діє до 4 березня 2024 року. Третього автоматичного продовження не передбачається, тож міністри внутрішніх справ країн ЄС мають проголосувати за це.

«Містам Німеччини терміново необхідні гарантії того, що директиву ЄС буде продовжено і це створить юридичну визначеність щодо статусу проживання біженців з України. Це довело свою ефективність і значно полегшило роботу на місці», — заявив керуючий директор Pro Asyl Гельмут Деді. 

Йдеться про виділення фінансування та виплати, підготовку соціального житла тощо. Це вимагає часу та виконання бюрократичних процедур, тому без гарантій підготовка, ймовірно не почнеться. Для самих українців затягування з продовженням статусу може спричинити незручності ще до 2024 року. Приміром, для отримання дозволу на житло, що субсидується, в Німеччині потрібна посвідка на проживання терміном на один рік.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій