'
Читаєте зараз
Сайт-декомунізатор «Стоп совок» створили на кошти організації «Січ»

Сайт-декомунізатор «Стоп совок» створили на кошти організації «Січ»

Сергій Сурепін

Розробники з Дніпра створили сайт «Стоп совок».  Ресурc інформує про недекомунізовані об’єкти по всій Україні. Користувачі сайту можуть залишити відгук про споруду чи пам’ятник, аби таким чином їх скоріше декомунізували.

В розмові з Заборона один зі співавторів проекту Кирил Дороленко повідомив, що на створення сайту разом з тестуванням пішло декілька місяців.

«Зараз він наповнюється недекомунізованими об‘єктами, це дає можливість упорядкувати існуючи тоталітарні символи, потім почнеться процес спілкування з місцевою владою, щоб вона прибрала їх. Сайт буде показувати реакцію влади на місцях», – поділився Дороленко.

За словами спіавтора, проект підтримав Андрій Денисенко, співзасновник «Правозахисної групи Січ». Організація називає себе громадською приймальнею Української Гельсінської спілки з прав людини. Гельсінська спілка це підтверджує. За словами Дороленка, Денисенко був автором ідеї та івестором сайту. Розробник відмовився розповідати, про яку саме суму йде мова.

Читати більше новин в Telegram

Нагадаємо, у квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект про засудження комуністичного й нацистського-тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду й символіку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій