Страйк чи саботаж? Медуніверситет iм. Богомольця оголосив протест
25 лютого на офіційній сторінці Національного медичного університету ім. Богомольця з’явилося повідомлення, в якому виш оголошує страйк проти звільнення ректорки Катерини Амосової.
“Страйк оголошено у зв’язку з безпрецедентним брутальним та незаконним втручанням керівництва Міністерства охорони здоров’я України в незалежність та самоврядність НМУ імені О.О. Богомольця… Через категоричну відмову Ректора Університету виконувати незаконні накази МОЗу – керівництвом Міністерства було створено каральну комісію на чолі з першим заступником Уляни Супрун паном Олександром Лінчевським, а ректора університету незаконно відсторонено від виконання її обов’язків”, – говориться в заявi.
Якщо вірити написаному, то “починаючи з понеділка 26 лютого 2018 року навчальний процес та наукова діяльність в НМУ імені О.О. Богомольця повністю зупиняються на невизначений час, а всі приміщення Університету будуть недоступними для відвідувачів за винятком приміщень клінік, де лікуються пацієнти”.
Мiнiстр Уляна Супрун вiдповiла на заяву унiверситета, що «це не страйк студентів та викладачів – це саботаж деяких членів адміністрації та деканів НМУ».
“Прошу не плутати два кардинально різні явища – самоорганізований студентський рух та спущену згори ініціативу зриву навчального процесу, в заручниках якої опинилися тисячі майбутніх лікарів. Проблема не в комісії МОЗУ, яка мала здійснити елементарну перевірку документації, а в страху втратити безмежну владу і нездорове уявлення про межі власних повноважень керівництвом НМУ. Студенти НМУ – вільні люди, які хочуть навчатися, й цьому підтвердженням є їхнє щире обурення кайданам на дверях до навчальних корпусів”, – написала Супрун.
Катерина Амосова була звільнена з посади ректора НМУ ім. Богомольця незабаром після того, як широкий резонанс отримала історія про громадянку Туркемінстана Мукаддас Насірлаеву. 30 січня 18-річна дівчина кинулася в Дніпро з моста Патона після того, як в медуніверситеті ім. Богомольця, де вона вчилася, їй відмовили у видачі документів на отримання дозволу на проживання в Україні. Її тіло досі не знайшли.
Формальна причина звільнення Амосової – перевірка МОЗ, в ході якої з’ясувалося, що вуз не провів ліцензійний іспит “Крок 1. Стоматологія”.