'
Читаєте зараз
Страйк чи саботаж? Медуніверситет iм. Богомольця оголосив протест

Страйк чи саботаж? Медуніверситет iм. Богомольця оголосив протест

Katerina Sergatskova

25 лютого на офіційній сторінці Національного медичного університету ім. Богомольця з’явилося повідомлення, в якому виш оголошує страйк проти звільнення ректорки Катерини Амосової.

 

“Страйк оголошено у зв’язку з безпрецедентним брутальним та незаконним втручанням керівництва Міністерства охорони здоров’я України в незалежність та самоврядність НМУ імені О.О. Богомольця… Через категоричну відмову Ректора Університету виконувати незаконні накази МОЗу – керівництвом Міністерства було створено каральну комісію на чолі з першим заступником Уляни Супрун паном Олександром Лінчевським, а ректора університету незаконно відсторонено від виконання її обов’язків”, – говориться в заявi.

 

Якщо вірити написаному, то “починаючи з понеділка 26 лютого 2018 року навчальний процес та наукова діяльність в НМУ імені О.О. Богомольця повністю зупиняються на невизначений час, а всі приміщення Університету будуть недоступними для відвідувачів за винятком приміщень клінік, де лікуються пацієнти”.

Мiнiстр Уляна Супрун вiдповiла на заяву унiверситета, що «це не страйк студентів та викладачів – це саботаж деяких членів адміністрації та деканів НМУ».

“Прошу не плутати два кардинально різні явища – самоорганізований студентський рух та спущену згори ініціативу зриву навчального процесу, в заручниках якої опинилися тисячі майбутніх лікарів. Проблема не в комісії МОЗУ, яка мала здійснити елементарну перевірку документації, а в страху втратити безмежну владу і нездорове уявлення про межі власних повноважень керівництвом НМУ. Студенти НМУ – вільні люди, які хочуть навчатися, й цьому підтвердженням є їхнє щире обурення кайданам на дверях до навчальних корпусів”, – написала Супрун.

 

Катерина Амосова була звільнена з посади ректора НМУ ім. Богомольця незабаром після того, як широкий резонанс отримала історія про громадянку Туркемінстана Мукаддас Насірлаеву. 30 січня 18-річна дівчина кинулася в Дніпро з моста Патона після того, як в медуніверситеті ім. Богомольця, де вона вчилася, їй відмовили у видачі документів на отримання дозволу на проживання в Україні. Її тіло досі не знайшли.

 

Формальна причина звільнення Амосової – перевірка МОЗ, в ході якої з’ясувалося, що вуз не провів ліцензійний іспит “Крок 1. Стоматологія”.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій