Читаєте зараз
Студент зі США випадково відкрив нових динозаврів

Студент зі США випадково відкрив нових динозаврів

Ilona Kivva
Автор:

Досліджуючи скам’янілості динозаврів в рамках навчального проєкту, американець Кайл Аткінс-Вельтман неочікувано для себе відкрив новий вид вимерлих тварин, пише The Washington Post.

Хлопець вивчав кістки, які імовірно належали виду анзу — птахоподібному динозавру, відомому як «курка з пекла». Але рештки, отримані від колекціонера скам’янілостей, були меншими, ніж очікувалося. Американець вирішив, що вони належали молодому анзу і відправив їх професору анатомії.

Коли Аткінс-Вельтман отримав результати через кілька місяців, виявилося, що кістки не належали жодному з відомих динозаврів. Так студент магістратури відкрив новий вид.

Візуалізація, яка ілюструє, як виглядав новий вид динозаврів Eoneophron infernalis приблизно 66 млн років тому. Фото: Zubin Erik Dutta

24 січня Аткінс-Вельтман, нині аспірант Університету штату Оклахома, оприлюднив відкриття птахоподібного виду Eoneophron infernalis. Дослідники вважають, що тварини були схожими на анзу — теж мали довгі кігті та лапи, беззубий дзьоб, пір’я на тілі та короткий хвіст. 

«Мені знадобилося принаймні два-три дні, щоб по-справжньому усвідомити, що сталось, бо це було просто випадково. Це почалося не з еврики, а з думки: «Хм, це дивно», — сказав молодий дослідник.

Рештки Eoneophron infernalis нині перенесли для збереження в Музей природознавства Карнегі в Піттсбурзі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій