Читаєте зараз
Суд Парижа ухвалив історичне рішення щодо Башара Асада

Суд Парижа ухвалив історичне рішення щодо Башара Асада

Анастасія Могилевець

Апеляційний суд Парижу підтвердив міжнародний ордер на арешт президента Сирії Башара Асада, повідомила Бабелю адвокатка Жан Сульцер.

«Це історичне рішення. Це перший раз, коли національний суд визнає, що особистий імунітет чинного голови держави не є абсолютним. Ця перемога скріплена мужністю та наполегливістю французів і сирійців, які постраждали від хімічних атак у Сирії. Це важливий крок у боротьбі з безкарністю, що відкриває шлях до суду над Башаром Асадом у Франції», — каже адвокатка.

Країна видала міжнародні ордери на арешт сирійського лідера у листопаді 2023 року. Тоді ж їх отримали брат Башара Магер та двоє їхніх соратників — директор філії Сирійського науково-дослідного центру (SSRC) генерал Гассан Аббас та офіцер звʼязку між президентським палацом і SSRC генерал Бассам аль Хассан Судді.

За версією слідства, посадовці причетні до атак сирійських міст, підконтрольних опозиції, хімічною зброєю влітку 2013 року. Від отруєння хлором і зарином тоді загинули понад 1000 людей, зокрема, сотні дітей. Паризький суд кваліфікував ці дії як злочини проти людяності.

У травні 2023 року французька Антитерористична прокуратура просила апеляційний суд Парижу скасувати ордер на арешт Асада, адже він має абсолютний імунітет як чинний голова держави. Таким самим статусом захищені й урядовці Сирії.

Отже, якщо Франція все ж доведе законність ордера на арешт Асада, це дасть можливість переслідувати в інших країнах російського лідера Владіміра Путіна, премʼєр-міністра РФ Міхаіла Мішустіна та очільника МЗС Сєргєя Лаврова.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій