'
Читаєте зараз
Суд зменшив обсяг даних, які прокуратура може отримати з телефону журналістки Седлецької

Суд зменшив обсяг даних, які прокуратура може отримати з телефону журналістки Седлецької

Сергій Сурепін

Оновлено: ЄСПЛ зобов’язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Седлецької, повідомляє «Радіо Свобода». Заборона на доступ до даних з телефону журналістки діє протягом місяця — до 18 жовтня 2018 року. Цей час дається захисту Наталки Седлецької для підготовки та направлення повної скарги до ЄСПЛ, яку суд розглядатиме «в пріоритетному порядку», йдеться у документі.


18 вересня Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу журналістки видання «Радіо Свобода» Наталки Седлецької на ухвалу Печерського суду, згідно з якою Генпрокуратурі надали дозвіл отримати дані із телефону журналістки за минулі 1,5 роки. Про це повідомляє видання «Радіо Свобода».

Суд скасував цю ухвалу й постановив опублікувати нову, яка надає ГПУ доступ до меншого обсягу даних із телефону Седлецької. Суд дав доступ до телефонних переговорів журналістки програми у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування Артемом Ситником.

Нагадаємо, головна редакторка програми журналістських розслідувань «Схеми: корупція в деталях» (спільний проект «Радіо Свобода» й телеканалу «UA: Перший») Наталка Седлецька подала до Апеляційного суду Києва скаргу на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду, якою надано доступ ГПУ до даних із її мобільного телефону в період з 19 липня 2016 по 16 листопада 2017 років.

Речниця «Радіо Свободи» Джоанна Левісон назвала це рішення «надмірним» та таким, що «грубо порушує міжнародні стандарти і не відповідає зобов’язанням України із захисту вільної преси». Рішення суду також засудила редакція програми «Схеми», Transparency International, громадські організації. Журналісти та ГО закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо керівниці програми «Схеми».

Читати більше новин в Telegram

Раніше повідомлялось, що крім пані Седлецької ГПУ також отримала доступ до даних телефонних переговорів журналістки видання «Новое время» Христини Бердинських у цій же справі. Обох журналісток допитали по ній у ГПУ ще в грудні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій