Читаєте зараз
Суддя з російським паспортом поскаржилася на журналістів: деталі справи 

Суддя з російським паспортом поскаржилася на журналістів: деталі справи 

Анастасія Бодюл

Після розголосу закрито справу щодо журналіста «Схем» Георгія Шабаєва про втручання в діяльність судді, в якої виявили паспорт РФ, пише Радіо Свобода

Слідчі Національної поліції у Слов’янську Донецької області 27 липня 2023 року закрили кримінальне провадження про можливе втручання в діяльність судді Донецького окружного адміністративного суду Людмили Арестової у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення.  

Йдеться про справу, відкриту 27 червня Слов’янською окружною прокуратурою після звернення судді, в якої журналісти «Схем» виявили російське громадянство. Факти потрапили в розслідування.

З 2018 року по січень-2022 суддя відвідувала окупований Крим. Загальна кількість днів, що Арестова провела на півострові — понад 250. Вона заявила, що не має російського громадянства, хоча припустила, що паспорт їй, можливо, дійсно був виданий, як і решті зареєстрованих мешканців Криму після псевдореферендуму. Свої поїздки пояснила необхідністю відвідувати батьків (громадяни РФ, які у 2007 році переїхали з Камчатки в Севастополь і отримали посвідку на проживання).

Після розмови з журналістом до редакції Радіо Свобода надійшли адвокатські запити чоловіка судді з вимогою надати інформацію про журналістів, які проводять розслідування щодо судді. Згодом Арестова направила окремий запит з вимогою знищити персональну інформацію судді, яка є у «Схем». Пізніше до редакції також надійшов запит від Вищої ради правосуддя через скаргу, яку вона подала з формулюванням щодо втручання в її роботу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій