Супермісяць 13 липня 2022 року: вражаючі фотографії з усього світу
- Суперповні відбуваються щороку, але відрізняються своїми розмірами. Липневу називають «Оленячим Місяцем».
- Найбільші Супермісяці відбуваються взимку, коли наша планета знаходиться найближче до Сонця.
- Попри безліч міфів, явище не здатне викликати природних катаклізмів чи впливати на психіку.
На небосхилі у ніч з 13 на 14 липня можна було спостерігати яскраве астрономічне явище — Супермісяць. Природний супутник Землі виглядав значно більшим, ніж зазвичай. Це вражаюче явище пов’язано з входженням Місяця у перигей — найближчу точку на його орбіті навколо Землі.
Заборона розповідає про те, чому відбувається астрономічна подія. А також зібрали фотографії з різних країн.
На небі зійде найбільший у році Місяць: як побачити
В ніч з 13 на 14 липня єдиний природний супутник нашої планети став Супермісяцем, тобто виглядатиме більшим, ніж зазвичай, пише ScienceAlert.
Це явище пов’язано з входження Місяця у перигей — найближчу точку на його орбіті навколо Землі, він виглядав на 16% яскравішим, ніж під час стандартної повні.
Останніми двома Супермісяцями були «Полуничний Місяць» у червні та «Квітковий Місяць» у травні. Тоді ж якраз відбулося повне його затемнення. Липневий називається «Оленячим» через те, що у давнину його так називали алгонкіни — корінний народ, який проживає на північному сході нинішніх Сполучених Штатів. За їхніми спостереженнями, саме у цю пору в молодих оленів з’являються нові роги.
Читати більше новин в TelegramЗа липневим Супермісяцем можна було спостерігати просто на вулиці або ж увімкнути онлайн-трансляції, наприклад, як суперсупутник Землі сходить над Римом.
Наступна повня, пік якої припаде на 11 серпня, матиме назву «Осетровий Місяць» і стане останнім Супермісяцем у 2022 році.
Топ-7 фактів про Супермісяць
Заборона пропонує для ознайомлення цікаві та трохи кумедних фактів про явище Супермісяця від видання Space:
- Найбільші Супермісяці взимку.
Земля знаходиться найближче до Сонця в грудні кожного року, тобто гравітація зірки притягує Місяць ближче до планети. Через це найбільші Супермісяці трапляються взимку.
- Не всі Суперповні однакові.
Перигей між Землею та Місяцем може змінюватися, адже орбіта природного супутника Землі лежить у площині екліптики, а не екватора (під нахилом), тому відстань від нашої планети може несуттєво відрізнятися протягом року.
- Вони не впливають на припливи більше, ніж звичайні повні.
Повні справді може змінюють припливи, але те, що супермісяць може спричинити стихійні лиха — фейк. Насправді рівень припливів при Супермісяці може відрізнятися від звичайної не більше, ніж на 2.5 сантиметра.
- Супермісяці з роками ставатимуть меншими.
Природний супутник Землі повільно виходить із нашої орбіти. Щороку він віддаляється у середньому на 3.8 сантиметра. Астрономи висувають багато теорій з цього приводу, але одна з найімовірніший — Місяць сформувався приблизно за 22 530 кілометрів від Землі планети й мільйони років потроху віддалявся від Землі, тому нині знаходиться за 384 402 кілометри.
- Супермісяць — щорічне явище.
Явище можна побачити як у Північній, так і Південній півкулях.
- Супермісяць — не знищить Землю.
Під час цього явища Місяць все ще рухається по своїй орбіті і жодним чином не сходить з нею у напрямку Землі. Просто у цей момент два космічні тіла знаходяться у точні максимальної близькості (перигеї)
- Повні не впливають на поведінку.
Дослідження вчених у 1990-х та у 2016 році показали однакові результати — повний місяць жодним чином не впливає на вашу поведінку та емоції. Доведено, що немає жодної закономірності, як то збільшення кількості вбивств, самогубств чи психічних розладів у повню.
Раніше Заборона розповідала про унікальне явище рожевого Місяця, яке у 2022 році найбільше проявилося 16 квітня, а також про те, чому супутник так виглядає у середині весни.
Читати більше новин в Telegram