'
Читаєте зараз
Священик УПЦ МП освятив Одесу після ЛГБТ-прайду. Хто він та нащо це зробив?

Священик УПЦ МП освятив Одесу після ЛГБТ-прайду. Хто він та нащо це зробив?

Сергій Сурепін

18 серпня голова Місіонерського відділу Одеської єпархії протоієрей Олег Мокряк освятив Приморський бульвар у Одесі після того, як цього дня ним пройшлися маршем представники ЛГБТ-спільноти. Заборона поспілкувалася з Мокряком та з’ясувала, нащо він це зробив.

Що сталося?

18 серпня в Одесі відбувся «Марш рівності». У ньому взяли участь приблизно сто осіб. Під час параду затримали двох чоловіків, які намагалися зірвати захід. Повідомляється, що марш пройшов від Воронцовського палацу до будівлі Одеської міськради. Для охорони учасників параду було залучено понад 800 співробітників поліції. Також правоохоронці обгородили маршрут проведення параду загородженнями й технікою.

Що було далі?

Того ж дня протоієрей Олег Мокряк та віряни пройшлися від пам’ятника Дюку де Рішельє до Одеської мерії. Священик окропив святою водою людей та бульвар, пояснюючи це тим, що очищує його після так званого «фестивалю ЛГБТ-культури».

«Після того як представники ЛГБТ-спільноти провели на Приморському бульварі Одеси гей-парад, ми окропили освяченою водою будівлю Одеської мерії. Будемо сподіватися, що Господь примножить сили міської влади протистояти тиску зовнішніх сил, які нав’язують нашому суспільству збочені західні цінності, і вони не допустять у майбутньому подібні богопротивні заходи», – написав Мокряк.

Що нам розповів Мокряк?

На питання видання Заборона, нащо священик освятив бульвар після ЛГБТ-параду, Мокряк заявив, що часто після відвідування небажаними візитерами ми окропляємо свяченою водою наше житло або робоче місце, відчуваючи водночас, що атмосфера приміщення стає більш сприятливою: «Тому мене не здивували прохання благочестивих жителів нашого міста освятити місце їхнього відпочинку. Я є головою місіонерського відділу Одеської єпархії, і тому популяризація духовних цінностей українців є, насамперед, моїм пастирським обов’язком».

Також Мокряк розповів, що не тільки він таким займається: «Мені відомо, наприклад, що мер Івано-Франківська Руслан Марцінків розпорядився освятити палац Потоцьких після виступу в ньому скандально відомої панк-групи «Хамерман Знищує Віруси». Панки з’явилися перед публікою майже в чому мати народила і у такий спосіб шокували тамтешніх жителів. Поліція змушена була відкрити кримінальне провадження за статтею про хуліганство. У нашому місті ця група також виступала, і якщо мене попросять освятити після них зал – зрозуміло, я зроблю це».

На питання, чи буде Мокряк проводити подібне ще десь, він відповів таке: «Для священика здійснення богослужіння є невід’ємною частиною його служіння. Само собою, що я буду задовольняти духовні потреби парафіян, наскільки Господь дасть мені сил».

Мокряк – хто він?

Протоієрей, у квартирі якого у 2014 році СБУ проводила обшук у рамках розслідування кримінального провадження за сепаратизм. Через це він покидав Одесу: «В Одесі в мене дружина, дві дочки й син. Я дуже переживаю за сім’ю. Якщо Росія не захистить наші права, буде пізно. Зараз уся надія на Росію». Тоді на захист Мокряка встав митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, який передав представникам ООН звернення до Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з проханням не допустити переслідування священика. Також це зробив Олександр Турчинов, на той час в.о. президента України.

Також його профіль є на сайті «Миротворец», який збирає інформацію про людей, які можуть загрожувати нацбезпеці України.

Про що він пише на Facebook?

Про зустрічі з янголом.

Про свята.

Про приємну втому.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій