Читаєте зараз
Світові оборонні компанії екстрено нарощують виробництво зброї: що воно буде

Світові оборонні компанії екстрено нарощують виробництво зброї: що воно буде

Ilona Kivva
Автор:
  • Компанії-виробники озброєння отримали велику кількість замовлень від держав-союзниць України.
  • Зростання відбувається значною мірою в Європі, де компанії звикли до скромнішого попиту на свою продукцію в мирний час, але не оминуло і США.
  • Lockheed Martin, яка виробляє РСЗВ HIMARS, перекинула додаткові 60% потужностей на цю техніку.

Провідні оборонні компанії світу шукають потужності, аби терміново наростити виробництво ракетних установок, танків та боєприпасів, попит на які зріс після початку вторгнення Росії в Україну. Приміром, топові американські корпорації повертають на роботу пенсіонерів та впроваджують використання чіпів від радіоприймачів у радіолокаційних установках.

Заборона розповідає про кроки, на які йдуть компанії, аби виконувати оборонні замовлення для України та держав-союзниць.


Повернення пенсіонерів і чіпи з радіоприймачів: на що йдуть Saab і Rheinmetall

Після початку повномасштабного вторгнення провідні оборонні компанії отримали велику кількість замовлень від держав-союзниць: як для допомоги Україні, так і для поповнення власних арсеналів, пише The Wall Street Journal.

«‎Зростання відбувається значною мірою в Європі, де кілька виробників зброї з давнім існуванням звикли до скромнішого попиту на свою продукцію в мирний час і тепер намагаються збільшити потужності. Акції багатьох із цих відомих міжнародних збройних компаній злетіли в надії на великі замовлення. Зростає виробництво ракетних установок, танків і боєприпасів»‎, — кажуть у виданні.

Так, німецька компанія Rheinmetall, яка є однією з найбільших у Європі, серед тих, що спеціалізуються на боєприпасах, запланувала подвоєння обсягів виробництва артилерійських та мінометних снарядів. Щоб отримати доступ до необхідних для цього потужностей, Rheinmetall придбала свого головного конкурента Expal Systems SA за €1.2 мільярда.

Читати більше новин в Telegram

Шведська компанія Saab, провідний виробник переносних зенітних ракетних комплексів, приміром NLAW та RBS-70, додала 500 робочих місць по всьому світу, а також інвестує у нові виробничі технології.

Шукають як наростити виробництво і у США. Raytheon, відома своїми ПЗРК Stinger, повернула на роботу пенсіонерів, а також знищила старі Стінгери, щоб використати деталі для нової зброї. Крім того, компанія спільно з Lockheed Martin удвічі збільшила виробництво протитанкових ракет Javelin. А технологічна корпорація L3Harris Technologies Inc., що уклала контракти на $200 млн на радіолокаційні пристрої для України, заявила, що вилучатиме комп’ютерні чіпи з радіоприймачів для нового обладнання, аби виконати замовлення вчасно.

Lockheed Martin, що виробляє реактивні системи залпового вогню HIMARS, перекинула додаткові 60% потужностей на цю техніку.

Раніше Заборона розповідала про новітню оборонну розробку турецької компанії Roketsan. Вона створила інтелектуальний безпілотний апарат типу камікадзе, призначений для ураження ворожої техніки з максимальним захистом.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій