'
Читаєте зараз
Зворотня сторона харасменту: У Швеції ухвалили закон про секс і зґвалтування

Зворотня сторона харасменту: У Швеції ухвалили закон про секс і зґвалтування

Аня Білоус
Автор:

У Швеції ухвалили закон, який визнає будь-який сексуальний акт, вчинений без згоди одного з партнерів, зґвалтуванням. Навіть якщо цей контакт відбувся без насильства чи погроз. Про це повідомляє Associated Press.

Закон

Відповідно до нового закону, партнер має отримати чітку вербальну або фізичну згоду від другого партнера, інакше контакт вважатиметься зґвалтуванням. Підкреслюється, що пасивність одного з партнерів не може бути сприйнята за згоду.

«Якщо особа бажає зайнятися сексом із кимось, хто поводиться пасивно чи подає двозначні сигнали, він чи вона мають відтак чітко з’ясувати, чи бажає ця інша людина із ними [сексу]», – йдеться у тексті документу.

Зміни до законодавства були підтримані 257 голосами. Тепер новий закон набуде чинності 1 липня.

Читати більше новин в Telegram

Особливості

За новим законом, покурорам більше не потрібно доводити наявність насильницких дій по відношенню до жертви зґвалтування, аби довести факт злочину в суді.

Швеція не перша країна Європейського Союзу, яка визнала секс без згоди зґвалтуванням. Аналогічні закони діються у Британії та Німеччині.

Реакція

Активісти, що виступають за права людини, привітали прийняття такого рішення урядом Швеції. У той же час, противники змін у законодавстві стверджують, що новий закон призведе до збільшення кількості несправедливих вироків за зґвалтування.

 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій