Читаєте зараз
Сигнал для РФ: НАТО розпочав найбільші в історії навчання

Сигнал для РФ: НАТО розпочав найбільші в історії навчання

Іван Скорина
  • Військові польоти відбуваються у трьох зонах у межах території Німеччини, Нідерландів і Чехії впродовж 12-23 червня 2023 року. 
  • У них візьмуть участь 10 000 солдатів і 250 літаків, 100 з яких переведуть із США. 
  • Наземне тренування включає відпрацювання евакуації з аеропортів. Ймовірно, його додали після теракту в Кабулі 2021 року. 

Багатонаціональні навчання Air Defender 23 під керівництвом Німеччини є найбільшим розгортанням військово-повітряних сил в історії НАТО. Їх почали планувати ще у 2018 році для боротьби з гібридними окупаційними силами фіктивного противника.

Заборона розповідає про масштабну програму, що має стати застереженням для Росії. 


Льотні тренування NATO в Німеччині 2023 року

Північноатлантичний альянс проведе авіаційні маневри в межах повітряного простору ФРН, Нідерландів і Чехії. Найбільші льотні навчання в історії Альянсу триватимуть з 12 по 23 червня 2023 року, пише DW

У Німеччині навчальні завдання відпрацьовуватимуть у трьох льотних зонах: над північною частиною країни та над Північним морем, на сході і меншою мірою на півдні держави. Їх по черзі закриватимуть для цивільного авіасполучення на кілька годин щодня. Тож можливі зупинки чи затримки регулярних польотів можливі.

«Звичайно, це чіткий сигнал [для стримування ворожих держав]. Навіть якщо цей повітряний простір надзвичайно завантажений, ми покажемо, що готові захищати кожен дюйм території Альянсу», — каже співробітник берлінського фонду «Наука і політика» (SWP) Торбен Арнольд. 

Читати більше новин в Telegram

Air Defender 23: сценарії

На шести військових аеродромах Бундесверу розміщуватимуться до 250 літаків із 25 країн. Тільки США направлять через Атлантику 100 бойових машин, зокрема і сучасні винищувачі F-35. Серед усіх держав НАТО не будуть залучені Албанія, Ісландія, Канада, Люксембург, Північна Македонія, Португалія, Словаччина та Чорногорія, а серед не-членів NATO участь візьмуть Японія та Швеція.

Висота польоту літаків Air Defender коливається від 2500 до 15000 м і вище. Країни-учасниці в основному виконуватимуть операції на базах: 

  • Ягель і Хон у Шлезвіг-Гольштейні;
  • Вунсторф у Нижній Саксонії;
  • Лехфельд у Баварії;
  • Шпангдалем у землі Рейнланд-Пфальц;
  • Фолькель у Нідерландах;
  • Часлав у Чехії.

Протягом тренувань понад 10 000 військових відпрацюють численні заздалегідь підготовлені ситуації, зокрема над морем і на землі. Наприклад, за словами командувача ВПС Німеччини Інґо Ґергартца, у програму Air Defender 23 входить вправа з евакуації з аеродрому. Ймовірно, її додали після теракту в аеропорті Кабула 2021 року, коли США та їхні союзники поспіхом завершили місію в Афганістані й екстрено евакуювали своїх військових та їхніх місцевих помічників.

Інші сценарії передбачають: 

  • підтримку наземних військ з повітря;
  • боротьбу в небі з винищувачами противника;
  • перехоплення ракет середньої дальності бомбардувальниками НАТО (23 типи різних літаків);
  • захист від атак кораблів противника над Північним морем.
Місця базування винищувачів у Німеччині під час навчань Air Defender 23. Джерело: Bundeswehr

Раніше Заборона розповідала про умову введення військ NATO в Україну, яка, на думку ексгенсека Альянсу Андерса Расмуссена, має законне право звернутися до союзників.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій