- Росіяни продовжують просуватись на Авдіївському напрямку, також здійснюють атаки під Купʼянськом і намагаються потіснити нас на лівому березі Дніпра у Запорізькій області.
- На певних ділянках фронту ЗСУ вдалося вирівняти ситуацію щодо артилерії, що відразу позначилося на обстановці в цілому.
- ЗСУ готуються до будь-якого розвитку подій та розбудовують оборону в Харківській області.
Росіяни продовжують застосовувати тактику масованих штурмів практично по усій ліній фронту. На певних напрямках Сили оборони щодня відбивають по кілька десятків атак. Також противник активно користується перевагою в кількості артилерійських можливостей, а ще використовують бомби, щоб руйнувати оборонні позиції України.
Заборона розповідає про пояснення від головнокомандувача Збройних сил України генерал-полковника Олександра Сирського щодо тактики ворога.
Наступ РФ на напрямках: ситуація на фронті
Після відступу українських військ безпосередньо з Авдіївки, окупанти продовжують просуватись на напрямку. Так, від 17 лютого росіяни зайшли на відстань близько 10 км на захід вглиб української території. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський каже, що ворог за будь-яку ціну прагне вийти на кордони Донецької та Луганської областей.
«Варто визнати, що поточна обстановка на певних напрямках є напруженою. Російські окупанти далі нарощують зусилля та мають чисельну перевагу в особовому складі. Вони традиційно не зважають на втрати та продовжують застосовувати тактику масованих штурмів. На певних напрямках щодоби підрозділи Сил оборони України відбивають по кілька десятків атак. Росіяни також намагаються потіснити нас на лівому березі Дніпра у Запорізькій області», — каже Сирський.
Противник користується перевагою в кількості артилерійських можливостей і співвідношення випущених боєприпасів складає 6:1. Також росіяни використовують КАБи, які руйнують оборонні позиції. При цьому, зазначається, що територіальні здобутки росіян мають тільки тактичне значення і ситуація контрольована.
Читати більше новин в TelegramТак, даними аналітиків Deep State ворог за 28-31 березня ворог просунувся в Новомихайлівці у Первомайському та східніше Часового Яру.
Місця просування російських військ з 28 по 31 березня. Скріншот: Google Maps
«На певних ділянках фронту нам вдалося вирівняти ситуацію щодо артилерії, і це відразу позначилося на обстановці в цілому. Наші артилеристи використовують високоточні боєприпаси для ураження скупчень противника навіть за десятки кілометрів від лінії фронту. Ворог щодобово не лише має значні втрати у живій силі та техніці, зокрема артилерійські системи, – він ніколи й ніде не може почуватися у безпеці, також на тимчасово окупованих територіях України. Це важливий психологічний чинник. Їм не буде спокою на нашій землі. Ніколи. І кожен окупант повинен це усвідомлювати», — каже генерал.
Також головнокомандувач навів статистику втрат окупантів від початку лютого станом на 26 березня:
- танки — 570;
- бойові броньовані машини — 1430;
- артилерійські системи — 1680;
- ППО — 64 системи.
Наступ на Харківщині: що каже Сирський
Відомо, що росіяни також здійснюють атаки на Купʼянському напрямку. ISW ще в лютому повідомляв про те, що просування росіян там може мати на меті вихід до берегів річки Оскіл у Харківській області. Сирський зазначає, що ЗСУ готуються до будь-якого розвитку подій та розбудовують оборону в області.
«Ми вже маємо досвід бойових дій у Харківській області, нам вдалося прорахувати противника та звільнити значну частину Харківщини. Саме тоді відбувся масштабний обвал російського фронту. Якщо росіяни рушать туди знову, Харків стане для них фатальним містом. Але, звісно, кожна військова операція по-своєму унікальна, і просто скористатися її умовною калькою у наступній ситуації на фронті не вдасться за жодних умов. Сучасна війна – це математична задача із сотнями змінних, у якій кожен складник може мати вирішальне значення», — каже генерал.
Військовий експерт Дмитро Снєгирьов вважає, що ціль росіян на напрямку не місто Харків, а скоріше Ізюм. Так, ворог хоче повторити сценарій 2022 року та повернутись до тиску на Словʼянськ та Краматорськ. Таким чином, дії росіян навіть на Харківщині матимуть на меті вихід на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Ймовірно, противник намагатиметься зробити це до кінця весни.
Допомога ЗСУ від заходу: як впливає на події на фронті
У березні США вперше з грудня надали Україні військову допомогу. Вони використали $300 млн, які раніше вдалося зекономити на постачаннях Україні. При цьому головний союзник так і не погодив закон про фінансування на 2024 рік. Олександр Сирський стверджує, що недостатня кількість підтримки з боку дружніх держав стала причиною відсутності успіхів на фронті. Так, відступу з Авдіївки нібито могло б не бути, якби не дефіцит засобів ППО та артилерійських снарядів. Перехід до оборони також спровокований саме недостатньою допомогою.
«Ми дуже вдячні нашим західним союзникам, країнам НАТО, Євросоюзу та іншим партнерам за підтримку. Без такої підтримки, без постачання зброї, боєприпасів, засобів ППО, важкої техніки нам було б набагато важче воювати з підступним і потужним ворогом… Ми не змогли досягнути більшого успіху під час Харківського наступу, тому що нам не вистачило ресурсів. Відсутність ресурсів та необхідної кількості боєприпасів дала можливість росіянам глибоко закопатися в землю на півдні України, у Запорізькій області, і штурм цих позицій, без ефективної підтримки з повітря, вартував нам людських втрат і техніки», — заявив Сирський.
З часом має розвʼязатись проблема снарядного голоду, а також союзники обіцяють надати Україні усе необхідне озброєння. Проте на цей час нестача озброєння на величезній лінії фронту є причиною чому війська перейшли до оборони.
«Це – не претензія, а констатація факту. Я вірю, що наші союзники вже усвідомили, з ким мають справу в Росії, і дуже хотіли б бачити наш успіх у боротьбі з ворогом. Нам не вистачає зброї, все інше ми спроможні зробити самі. Ми вдячні нашим партнерам за кожен снаряд, за кожну тонну пального. Але для ефективного планування операцій нам потрібна передбачуваність такого постачання», — заявив Сирський.
Раніше Заборона розповідала про оборонні укріплення на Авдіївському напрямку. Сирський розповів, чому відбувся відступ та як ворог так швидко просунувся вглиб фронту.